Gogol Bordello na dwóch koncertach w Polsce w tym tygodniu

/ 13 czerwca, 2022

Amerykański zespół Gogol Bordello w tym tygodniu przyjedzie na dwa koncerty w Polsce.


Gogol Bordello pojawi się w Polsce już w tym tygoniu – 16 czerwca 2022 roku pojawi się w warszawskim klubie Stodoła, natomiast 17 czerwca 2022 roku w krakowskim klubie Studio.

Ceny biletów na obydwa koncerty rozpoczynają się od 110 zł.

Gogol Bordello – informacje o zespole

Łącząc elementy punka, muzyki cygańskiej i brechtańskiego kabaretu, Gogol Bordello opowiada historię nowojorskiej diaspory imigrantów poprzez rozpustę, humor i surrealistyczne kostiumy. Muzyczny gust lidera i piosenkarza Eugene’a Hütza został uformowany przez czarnorynkowe taśmy The Birthday Party i Einstürzande Neubauten na jego rodzinnej Ukrainie. Po ewakuacji na zachodnią Ukrainę w 1986 roku, będącej następstwem katastrofy w Czarnobylu, Hütz zakochał się w mistycznych, outsiderskich cechach muzyki cygańskiej.

Żyjąc jako uchodźca w Polsce, na Węgrzech, w Austrii i we Włoszech, zanim przeniósł się do Stanów Zjednoczonych w 1993 r., sam doświadczył życia jako outsider. Po przybyciu do Nowego Jorku połączył siły z gitarzystą Vladem Solofarem i Sashą Kazatchkoffem. Amerykanin Eliot Fergusen dodał mocne rockowe brzmienie na perkusji, zespół został również wzmocniony przez skrzypce Siergieja Riabcewa, byłego reżysera teatralnego z Moskwy, którego przebyte doświadczenia okazały się pomocne w przyszłym tworzeniu dziwacznych spektakli scenicznych Gogola Bordello (jak ten, który opowiada historia supermocnych imigrantów ukraińskich wampirów).

for. Daniel Efram

KOMENTARZE

Przeczytaj także