Gojira: Koncert w Polsce był dla nas wyjątkowy

/ 17 maja, 2019

Podczas rozmowy dla podcastu „Phillys” perkusista francuskiego zespołu Gojira, Mario Duplantier, został zapytany o najważniejsze wydarzenia dla zespołu w ostatnich latach. Jako jeden z nich wymienił koncert w Polsce.

Gojira tłumaczy, dlaczego nie śpiewa po francusku

Chodzi oczywiście o koncert na Pol’and’Rock Festival, na którym Gojira wystąpiła w sierpniu 2018 roku.

Mario powiedział:

Koncert w Polsce był dla nas wyjątkowy. Było to prawdziwe ukoronowanie poprzedniego lata. Również koncerty z Metallicą były spełnieniem naszych marzeń.

Zespół Gojira opublikował koncert z Pol’and’Rock Festival na swoim kanale YouTube. Możecie obejrzeć go w całości poniżej.

Ostatni album zespołu Gojira ukazał się w 2016 roku pod tytułem „Magma”. Grupa pracuje już nad nowym materiałem. W wywiadzie dla radia „KBear 101” perkusista Mario Duplantier powiedział:

Prace przebiegają sprawnie. Nie mogę podać zbyt wielu szczegółów, bo musimy uzgodnić z naszymi partnerami takie sprawy, jak data wydania i tak dalej. Ale mogę powiedzieć, że pracujemy ciężko. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i bardzo dumni z nowej płyty. Nie mogę się doczekać, aż będę mógł podać więcej szczegółów.

%%REKLAMA%%

Gojira to francuski zespół metalowy, który powstał w 1996 roku, początkowo pod nazwą Godzilla. Grupa zadebiutowała w 2001 roku albumem „Terra Incognita” i szybko zyskała popularność na scenie metalowej za sprawą charakterystycznego brzmienia i tekstów utworów, które często poruszają tematy ekologiczne. Do najbardziej znanych albumów zespołu należą „From Mars to Sirius” (2005), „The Way of All Flesh” (2008) i „L'Enfant Sauvage” (2012).

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także