Good Charlotte zagrają po raz pierwszy w Polsce

/ 25 maja, 2018

12 lutego 2019 roku w warszawskim klubie Stodoła po raz pierwszy w historii zagra grupa Good Charlotte. Organizatorem koncertu jest agencja Go-Ahead. Bilety do sprzedaży trafią w przyszłym tygodniu.

Lidl wprowadza do oferty kolekcje płyt winylowych

Zespół Good Charlotte powstał w 1996 roku w Waldorf (stan Maryland) w Stanach Zjednoczonych. Od początku na jego czele stoją bracia Maddenowie – Joel i Benji. Formacja, której nie trzeba zbytnio przedstawiać fanom muzyki pop-punk, zyskała ogólnoświatową sławę dzięki swojemu drugiemu albumowi, „The Young and the Hopeless” (2002), który rozszedł się w ponad 11 milionach egzemplarzy i zadebiutował w pierwszej trójce amerykańskiego notowania Billboard. Kolejne krążki tylko umacniały ich pozycję, mowa zwłaszcza o dwóch następnych – „The Chronicles of Life and Death” (2004) oraz „Good Morning Revival” (2007). Na ostatnim z wymienionych znalazły się takie utwory, jak m.in. singlowe „The River” czy „Dance Floor Anthem”. Członkowie grupy, oprócz tworzenia muzyki zajmują się także działalnością aktywistyczną, promując wegetarianizm i biorąc udział w kampaniach związanych z AIDS.  

Ostatni studyjny album zespołu, zatytułowany „Youth Authority”, ukazał się na rynku dwa lata temu. Nie tak dawno pojawiły się doniesienia, że formacja Good Charlotte podpisała kontrakt z grupą BMG, co jest zwiastunem wydania, siódmej w dorobku płyty. Premierę krążka „Generation RX” zapowiedziano na 14 września

Sprzedaż biletów na koncert startuje 1 czerwca o 10:00.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także