„Gotti”. Fatalne oceny filmu Johna Travolty to „ustawka” recenzentów?

/ 21 czerwca, 2018

Gotti” to biograficzny dramat kryminalny w reżyserii Kevina Connolly’ego. Opowiada on o przywódcy nowojorskiej rodziny mafijnej GambinoJohnie Gotti, który żył w latach 1940-2002. W tę postać wcielił się słynny aktor John Travolta, a na ekranie pojawiają się także Kelly Preston i Stacy Keach. To jednak nie wystarczyło, żeby zyskać przychylność recenzentów.

Film z Johnem Travoltą to najgorsza produkcja w historii?

Na portalu „Rotten Tomatoes”, który zbiera recenzje filmowe z różnych źródeł i zestawia je ze sobą, film „Gotti” otrzymał póki co ocenę 0% pozytywnych not na podstawie 28 recenzji. Średnia ocen to zaś 2,4/10 punktów.

Można więc uznać, że „Gotti” to jeden z najgorszych filmów w historii kina. Zdaniem jednak jego twórców, recenzenci celowo zaniżają ocenę, a sama produkcja jest doceniana przez widzów. Na Twitterze napisali:

Publiczność pokochała „Gottiego”, ale krytycy tego nie widzą… Pytanie brzmi – dlaczego? Zaufajcie ludziom i zobaczcie ten film na własne oczy!

Niedługo później opublikowali filmik z krótkimi opiniami osób, które obejrzały„Gottiego” i które wypowiadały się o nim bardzo pochlebnie. Zadali też pytanie: „Ufacie ludziom, którzy widzieli film, czy TROLLOM przed klawiaturami?”. Twórcy jasno sugerują, że recenzenci „uwzięli” się na ich produkcje i ich oceny nie są obiektywne.

Pierwsze wyniki finansowe – weekend otwarcia to zaledwie 1,67 miliona dolarów – zdają się potwierdzać, że produkcja nie jest najwyższych lotów. Nie można jednak zapominać, że fatalne oceny recenzentów mogły się przełożyć na mniejsze zainteresowanie produkcją.

Oglądaliście już „Gottiego”?

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także