„Gra o tron” będzie z rozmachem świętować 10-lecie

/ 6 kwietnia, 2021


Słynny serial zamierza uczcić 10-lecie swojego istnienia.


Twórcy „Gry o tron” zapowiedzieli obchody dziesiątej rocznicy powstania serialu. Żelazna Rocznica ma rozpocząć się już 10 kwietnia i przynieść wiele niespodzianek.

W ramach jubileuszu HBO Max zapowiedział, że uruchomi nową interaktywną stronę poświęconą „Grze o tron” i wypełnioną licznymi easter eggami oraz z 150 filmami zawierającymi wywiady z aktorami, ujęcia zza kulis i inne klipy. Ponadto do sprzedaży trafią liczne gadżety w tym jajo Faberge i piwo inspirowane serialem.

10 kwietnia wystartuje też „MaraThrone”, w którym ponownie wyświetlone zostaną wszystkie odcinki serialu.

Tymczasem jak donosi „The Hollywood Reporter” George R.R. Martin pracuje nad sztuką „Gra o tron”, która ma być wystawiana na Broadwayu. W sztuce ma pojawić się wiele postaci znanych z serialu, w tym Ned Stark, Lyanna Stark, Jaime Lannister, Lord Robert Baratheon, Prince Rhaegar Targaryen, Prince Oberyn Martell, Ser Barristan Selmy.

Premiera sztuki ma odbyć się w 2023 roku, najpierw w Nowym Jorku, Londynie i Sydney.

Gra o tron” to amerykański serial fantasy stworzony przez Davida Benioffa i D.B. Weissa dla HBO, będący adaptacją sagi Pieśń lodu i ognia autorstwa amerykańskiego pisarza George’a R.R. Martina. Amerykańska premiera pierwszego sezonu w HBO miała miejsce 17 kwietnia 2011.

Nakręcono łącznie osiem sezonów serialu. Powstawały też spinoffy.

KOMENTARZE

Przeczytaj także