Greta Van Fleet: druga płyta jeszcze w 2019 roku

/ 23 stycznia, 2019

Wydany w 2018 roku debiutancki longplay Grety Van FleetAnthem Of The Peaceful Army” odbił się szerokim echem i choć nie zabrakło głosów krytycznych, sprawił, że o grupie braci Kiszka zaczęło się dużo mówić.

Greta Van Fleet odpowiada na krytyczną recenzję debiutanckiego albumu

Zespół jednak nie zamierza zwalniać. W wywiadzie dla „Rolling Stone” wokalista Josh Kiszka zapowiedział, że Greta Van Fleet niebawem zamierza rozpocząć prace nad drugą płytą:

Rozpoczęliśmy już przygotowania do drugiej płyty. Mamy nadzieję wydać ją jeszcze w tym roku. Tym razem nie czujemy takiej presji jak przy poprzedniej. Nie możemy się doczekać, by jeszcze głębiej zbadać wszechświat Grety Van Fleet.

O grupie Greta Van Fleet, która powstała w 2012 w stanie Michigan, zaczęło robić się głośno w ubiegłym roku, gdy listy przebojów podbił utwór „Highway Tune”. Muzycy zdradzają w swojej twórczości silne zainteresowanie rockiem z przełomu lat 60 i 70. XX wieku, niektórzy nazywają ich nawet „Led Zeppelin dla generacji Z”.

Greta Van Fleet będzie jedną z gwiazd najbliższej edycji Open’er Festival, która odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2019 roku, tradycyjnie już w Gdyni na lotnisku Kosakowo.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także