Greta Van Fleet odpowiada na bardzo krytyczną recenzję serwisu Pitchfork

/ 20 stycznia, 2019

Już jakiś czas temu serwis Pitchfork bardzo negatywnie ocenił debiutancki album zespołu Greta Van Fleet. Portal muzyczny ocenił „Anthem of the Peaceful Army” na 1,6 w dziesięciostopniowej skali, natomiast recenzent nie pozostawił na wydawnictwie suchej nitki – krytykując przede wszystkim przesadne wzorowanie się na klasycznych rockowych wydawnictwach.

Alex Lifeson porównał Gretę Van Fleet do Rush

Podobnych recenzji było jednak stosunkowo mało, a jak pokazał czas – album spotkał się z dużym uznaniem i został doceniony chociażby czterema nominacjami do Grammy. Mimo, że upłynęło sporo czasu, na recenzję portalu Pitchfork postanowił odpowiedzieć Sam Kiszka, basista zespołu Greta Van Fleet:

Nie wiem jakie intencje miał autor tej recenzji. Nie czytałem jej zbyt dokładnie i nie wiem, czy to ktoś, kto próbuje zwrócić na siebie uwagę, czy po prostu nas nie lubi. Nie sądzę, żebyśmy przykładali do tego większą wagę, ponieważ to jedna, która nas krytykuje. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, napisz o tym. Myślę, że ten człowiek ma za sobą trudną przeszłość. Modlę się o niego. Właściwie to czuję się z tym dobrze, ponieważ wiele z naszych ulubionych zespołów również spotykało się z podobnie agresywną krytyką. To całkiem spoko [śmiech].

O grupie Greta Van Fleet, która powstała w 2012 w stanie Michigan, zaczęło robić się głośno w ubiegłym roku, gdy listy przebojów podbił utwór „Highway Tune”. Muzycy zdradzają w swojej twórczości silne zainteresowanie rockiem z przełomu lat 60 i 70. XX wieku, niektórzy nazywają ich nawet „Led Zeppelin dla generacji Z”.

Greta Van Fleet będzie jedną z gwiazd najbliższej edycji Open’er Festival, która odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2019 roku, tradycyjnie już w Gdyni na lotnisku Kosakowo.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także