Grey Daze zapowiedzieli album ze śpiewem Chestera Benningtona. Utwór w sieci! [WIDEO]

/ 20 kwietnia, 2022

Poznaliśmy szczegóły albumu „The Phoenix”, na którym usłyszeć będzie można partie wokalne przygotowane przez Chestera Benningtona.


W 2020 roku Grey Daze wydali album „Amends”, na który znalazły się nagrywane wiele lat temu linie wokalne przygotowane przez Chestera Benningtona. Wokalista, przypomnijmy, występował w formacji przed dołączeniem do Linkin Park.

W ubiegłym roku dowiedzieliśmy się, że Grey Daze pracuje nad kolejną płytą, na której będziemy mogli usłyszeć śpiew legendarnego wokalisty. Teraz wiemy już, że album „The Phoenix” światło dzienne ujrzy 17 czerwca tego roku i znajdzie się na nim dziesięć utworów. Gościnnie w studiu pojawił się między innymi Dave Navarro.

Jednym z nowych utworów jest „Saturation (Strange Love)”, który pojawił się już w serwisach streamingowych oraz na YouTube:

Perkusista i autor tekstów Sean Dowdell o nowej płycie Grey Daze:

„Amends” było bardziej emocjonalne i refleksyjne. Kiedy ją pisaliśmy, czuliśmy smutek. Teraz, kiedy minęło już kilka lat, jest jasne, przez co przechodziliśmy. Byliśmy na innym etapie żałoby. Teraz wróciliśmy do wdzięczności. „The Phoenix” jest więc bardziej celebracją naszego przyjaciela, jego talentu i muzyki. Oddaje gniew i energię Chestera, w której ludzie się zakochali. Jest o wiele bardziej agresywny. Jeśli kochasz krzyk Chestera, pokochasz tę płytę.

Tracklista „The Phoenix”:

  1. Saturation (Strange Love)
  2. Starting To Fly
  3. Be Your Man
  4. Holding You (featuring Dave Navarro)
  5. Hole
  6. Drag
  7. Believe Me (featuring Richard Patrick)
  8. Anything Anything
  9. Spin
  10. Wake Me
KOMENTARZE

Przeczytaj także