Grzegorz Kupczyk ujawnił singel z nowego albumu [AUDIO]

/ 12 kwietnia, 2024
fot. TlenFotoStudio.pl


Poznaj pierwszy singel zapowiadający solową płytę Grzegorza Kupczyka, która ukaże się już w maju.


Grzegorz Kupczyk, jeden z najpotężniejszych głosów polskiej heavy metalowej sceny powraca! Artysta, który już od ponad 40 lat działa na muzycznym rynku, wyda w maju swoją solową płytę. Album sygnowany tylko imieniem i nazwiskiem wokalisty ukaże się 13 maja.

Artysta ujawnił pierwszy singel zapowiadający album. Tak Grzegorz Kupczyk mówi o piosence „Myśli i chmury”:

„Myśli i chmury” to wiersz, który napisałem latem 2017 roku. Zdarza się tak, że czuję w sobie wewnętrzną  potrzebę napisania jakiegoś wiersza. Jest ich kilka. Piszę głównie wieczorem i na moim ranczo, nigdy zimą – dziwne… Ten utwór idealnie wpasował się w kompozycję Pawła. Jak on to określił „pięknie siadło” i faktycznie. To trzeci przypadek w mojej karierze gdy wykorzystałem wcześniej stworzony tekst do danej muzyki bez żadnych zmian czy poprawek. Według mnie to muzycznie idealna ilustracja warstwy słownej.

Utworu możecie posłuchać poniżej.

Płyta nagrana została w częstochowskim MP Studio i jest swego rodzaju zwieńczeniem wieloletniej obecności scenicznej tego wybitnego artysty, ale jednocześnie – początkiem jego nowej drogi. Dziesięć premierowych utworów to doskonała propozycja dla miłośników klasycznego rocka, który dla Kupczyka stanowi niewyczerpane źródło inspiracji.

W solowym projekcie towarzyszą Grzegorzowi: Paweł „Gunsess” Oziabło, który jest głównym kompozytorem, Grzegorz „Ornette” Stępień oraz perkusista Łukasz Marek.

Lista utworów:

  1. Impromptu (instrumental)
  2. Emigrant
  3. Sowa
  4. Sexysen
  5. Rubikon
  6. Zaklinacz deszczu
  7. Głowa Kasandry
  8. Edi
  9. Myśli i chmury
  10. Mówiąc o miłości
KOMENTARZE

Przeczytaj także