Grzegorz Kupczyk zapowiedział nowy album CETI. Kiedy premiera?

/ 11 stycznia, 2022

Nowy album CETI opublikowany zostanie już za kilka tygodni!


Grzegorz Kupczyk, jeden z najpotężniejszych głosów polskiego heavy metalu, to obecnie również jeden z najbardziej zapracowanych artystów na polskiej scenie muzycznej. Muzyk, który w zeszłym roku świętował czterdziestolecie swojej działalności artystycznej, nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne wydawnictwo.

25 lutego ukaże się nowy studyjny album CETI. Płyta, której tytuł sygnowany jest nazwą formacji, będzie dwunastym już krążkiem w dorobku tej grupy.

Na pewno inna, bardziej zadziorna. Smaku dodaje fakt, iż spotykaliśmy się regularnie podczas obostrzeń i aby nie tracić czasu na narzekanie i tkwienie w bezczynności, postanowiliśmy przygotować nowy materiał. Kompozytorem i głównym aranżerem jest Tomek Targosz, ja jak zwykle zająłem się stworzeniem linii melodycznych oraz tekstami.

– powiedział o nowej płycie Grzegorz Kupczyk.

To pierwsza płyta CETI bez udziału Marii Wietrzykowskiej, szeregi formacji zasilił natomiast nowy perkusista, Piotr Szpalik, a reszta zespołu to: Bartosz Sadura (gitara), Jakub Kaczmarek (gitara), Tomasz Targosz (bas) oraz Grzegorz Kupczyk (wokal).

Tracklista:

  1. Głos krwi
  2. Horyzont życia
  3. Zaraza
  4. Adrenalina
  5. Portret
  6. Pajac
  7. Posłańcy
  8. Syn przestworzy
  9. Po drugiej stronie życia

Rozmowę z Grzegorzem Kupczykiem, w której podsumowuje on swoje sceniczne 40-lecie, znajdziecie w styczniowym „Teraz Rocku”, który dostępny jest w kioskach w całej Polsce, a także w naszym e-sklepie.

STYCZNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

fot. Grzegorz Kupczyk

KOMENTARZE

Przeczytaj także