Guns N' Roses kończy karierę? Zespół reaguje na doniesienia

/ 31 lipca, 2017

Kilka dni temu portal Alternative Nation poinformował, że po zakończeniu ostatniego etapu trasy „Not In This Lifetime”, Axl Rose przejdzie na muzyczną emeryturę. Jako dowód pojawiło się zdjęcie umieszczone przez portal Ticketmaster, na którym przeczytać można było, że nie można przegapić „ostatniej trasy Guns N' Roses”.

Bono (U2): Naszym braciom i siostrom w Polsce odbiera się wolność

Patrząc na sukces, jaki odniosła trasa zespołu ze Slashem i Duffem McKaganem, taka decyzja może wydawać się nieco dziwna. Do sprawy postanowiła odnieść się osoba bezpośrednio związana z zespołem – Meegan Hodges, partnerka życiowa Slasha:

Zdecydowanie nie. Nie mamy pojęcia, o czym oni mówią. Oni nie mają pojęcia o czym mówią. To nieprawda. Stek bzdur. Siedzimy i zastanawiamy się, czemu mieliby coś takiego napisać i nie znaleźliśmy odpowiedzi.

Niewykluczone, że chodziło o zwiększenie zainteresowania koncertami Guns N’ Roses, choć w zaistniałych okolicznościach – tłumach na koncertach i milionowych zyskach – zabieg wydaje się zbędny i niepotrzebnie tworzy zamieszanie wokół zespołu.

Guns N’ Roses wrócili obecnie do Stanów Zjednoczonych, gdzie 27 lipca wystartowali w St. Louis z kolejną częścią trasy „Not In This Lifetime”. Był to pierwszy koncert Guns N’ Roses w tym mieście od 1991 roku, kiedy to grupa przerwała swój występ, wywołując zamieszki. Tym razem koncert przebiegł bez zakłóceń, Gunsów obejrzało ponad 50 tysięcy fanów. Axl Rose nawiązał do pamiętnego wydarzenia, przedstawiając Slasha, jako „partnera w zbrodni”.

Niezwykły polski koncert

W najnowszym, sierpniowym „Teraz Rocku” znajdziecie relację z polskiego koncertu zespołu Guns N’ Roses, który odbył się 20 czerwca w Gdańsku. Na miejscu był Jacek Nizinkiewicz, który w obszernym tekście opisał niezwykłe wydarzenia, do których doszło na gdańskim koncercie legendarnego zespołu.

W dziale „Koncertowe lato” piszemy również o występie System of a Down, a także Open’er Festivalu i Life Festival Oświęcim. Sierpniowy numer naszego miesięcznika trafił do sprzedaży w ostatnią środę i można go znaleźć między innymi w naszym sklepie.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także