Guns N' Roses w Polsce. Jakie utwory zagra zespół w Chorzowie?

/ 6 lipca, 2018

Tegoroczna europejska część trasy koncertowej pod szyldem Not In This Lifetime rozpoczęła się 3 czerwca w Berlinie. A w najbliższy poniedziałek, 9 lipca, ponownie zawita do naszego kraju. Tym razem muzycy Guns N' Roses zagrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie jako pierwszy zespół po gruntownym remoncie tego legendarnego obiektu. Przed Axlem i spółką zaprezentują się natomiast Volbeat oraz Tyler Bryant & The Shakedown.

Guns N' Roses pochwalili się koncertową wersją „Welcome to the Jungle”

Amerykańska grupa z koncertu, na koncert (obecnie ma za sobą 12 występów na Starym Kontynencie) rozkręca się pod względem ilości wykonywanych kompozycji. Dla porównania – na początku czerwca w Niemczech Guns N' Roses wykonali „zaledwie” 24 utwory, a podczas ostatniego koncertu, który odbył się w Holandii, 4 lipca, już 32. 

Jakich więc kompozycji możemy spodziewać się w Chorzowie? Oczywiście, nie zabraknie tak sztandarowych rzeczy, jak m.in. „Sweet Child O'Mine”„Paradise City”„November Rain”„Welcome to the Jungle” czy „Knockin' on Heaven's Door”, bez których ciężko sobie wyobrazić koncert Guns N' Roses.

W porównaniu do zeszłorocznego występu w Polsce (20.06 – Gdańsk) grupa poszerzyła swój arsenał koncertowy o kilka utworów, jak np. „Slither” z repertuaru supergrupy Velvet Revolver, w której grali Duff McKagan oraz Slash, czy „Shadow Of Your Love”, który powstał jeszcze w czasach Hollywood Rose i był wykonywany przez zespół we wczesnych latach działalności.

Fani będą może mieć też okazję usłyszeć na żywo „Madagascar” (z ostatniego albumu „Chinese Democracy”), który został w środę, w Nijmegen, po raz pierwszy zagrany w tym roku.

Formacja Guns N' Roses, podczas swoich koncertów, lubi bardzo grać kowery. Oprócz wspomnianego wyżej legendarnego utworu Boba Dylana, w setliście obecne są także m.in. „Wish You Were Here” Pink Floyd, „Black Hole Sun” grupy Soundgarden w hołdzie dla Chrisa Cornella czy „Attitude” Misfits grany na przemian z „New Rose” The Damned. Jeśli tendencja zostanie zachowana, na Stadionie Śląskim usłyszymy ostatni z wymienionych. 

Poniżej możecie zapoznać się z setlistą z ostatniego koncertu, w Holandii:

Guns N’ Roses Setlist Goffertpark, Nijmegen, Netherlands 2018, Not in this Lifetime

 

 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także