Guns N' Roses wspominają europejską trasę [WIDEO]

/ 29 lipca, 2017

Trasa koncertowa Guns N’ Roses „Not In This Lifetime” zawitała do Europy w maju i trwała do lipca, a jej ostatnim przystankiem był koncert w Izraelu. Po drodze grupa odwiedziła kilkanaście miast, 20 czerwca 2017 roku mając też przystanek w Gdańsku.

Guns N' Roses w Polsce. Fotorelacja

Poniżej możecie obejrzeć obie części filmu, który upamiętnia poszczególne koncerty trasy. Druga, właśnie opublikowana część, zawiera także zdjęcia z Polski.

Guns N’ Roses wrócili do Stanów Zjednoczonych, gdzie 27 lipca wystartowali w St. Louis z kolejną częścią trasy „Not In This Lifetime”. Był to pierwszy koncert Guns N’ Roses w tym mieście od 1991 roku, kiedy to grupa przerwała swój występ, wywołując zamieszki. Tym razem koncert przebiegł bez zakłóceń, Gunsów obejrzało ponad 50 tysięcy fanów. Axl Rose nawiązał do pamiętnego wydarzenia, przedstawiając Slasha, jako „partnera w zbrodni”.

Nowa płyta Guns N’ Roses?

W niedawnym wywiadzie gitarzysta Richard Fortus przyznał, że Guns N’ Roses zaczęli zbierać pomysły na nowy album studyjny.

Układa się między nami zbyt dobrze, żeby nic z tego nie wyszło. Takie mam wrażenie. Zespół jest u szczytu sił. Wszyscy się cieszą. W zespole dzieje się coś magicznego. To zupełnie jak nowa grupa. Dzieje się najlepiej, od kiedy dołączyłem do Gunsów (czyli od 2002 roku – przyp. rf). Wszyscy są tacy podekscytowani.

Richard Fortus pochwalił także Axla Rose’a:

Jego geniusz pozwala mu brać różne części i złożyć z nich spójną piosenkę. Nigdy nie widziałem, żeby ktoś tak robił.

Richard przyznał, że grupa jeszcze niczego nie zarejestrowała, ale optymistycznie patrzy w przyszłość. Trasa Guns N’ Roses potrwa przynajmniej do końca listopada tego roku. Dalsze plany oficjalnie jeszcze nie są znane.

Jeśli dojdzie do nagrania nowego albumu Guns N’ Roses będzie to pierwszy album studyjny grupy od czasu wydanego w 2008 roku „Chinese Democracy”, a także pierwszy z autorskim materiałem, na którym zagrają Slash i Duff McKagan od przełomowych płyt „Use Your Illusion” z 1991 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także