Gus G. (Firewind) mówi o najważniejszej rzeczy, jakiej nauczył go Ozzy Osbourne

/ 31 stycznia, 2024


Granie u boku Ozzy’ego Osbourne’a to dobra szkoła dla każdego gitarzysty. Czego nauczył się Gus G.?


Gus G. był gitarzystą Ozzy’ego Osbourne’a w latach 2009-2017. Gitarzysta greckiego zespołu metalowego Firewind wspomina ten czas w wywiadzie dla „Teraz Rocka”.

Zapytany, czego najważniejszego nauczył go Ozzy, Gus odpowiada:

Było parę takich rzeczy: jak być większym profesjonalistą, jak być gotowym na wszystko. Musiałem wówczas być gotowy na zmiany w ostatniej chwili. Ktoś powiedział, że szczęście to spotkanie gotowości z szansą. Doświadczyłem tego u boku Ozzy’ego, musiałem być gotowy na wszystko. To najważniejsza rzecz, jakiej się nauczyłem.

Firewind i Masterplan ruszą w trasę, która nie ominie Polski. Zespoły zagrają 15 marca 2024 w lubelskim Studiu im. Budki Suflera oraz 16 marca w CK Wiatrak w Zabrzu. Przed polskimi koncertami Gus G. mówi:

Polska jest dla nas nowszym rynkiem. Przez wiele lat tam nie graliśmy, a gdy się już zjawiliśmy, okazało się, że mamy fanów, którzy nas śledzą. W międzyczasie zagrałem w Polsce sporo solowych koncertów, które też były udane. Jako Firewind graliśmy z Queensrÿche, a w 2023 z Beast In Black. Cieszę się, że teraz zagramy pełen, własny koncert. Z Masterplan zagramy w sumie trzy godziny i obiecuję, że będzie warto przyjść.

Cały wywiad z gitarzystą Firewind znajdziecie w lutowym numerze „Teraz Rocka”, który jest w sprzedaży.

LUTOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ w E-SKLEPIE

KOMENTARZE

Przeczytaj także