Open'er Festival 2020 z jedną z największych gwiazd rocka ostatnich lat

/ 26 listopada, 2019

Organizatorzy Open’er Festival ogłosili kolejną gwiazdę. Jest nią Twenty One Pilots, który wystąpi na dużej scenie 2 lipca. Twenty One Pilots należy do najpopularniejszych rockowych wykonawców ostatnich lat. Jego płyta „Blurryface” z 2015 roku okazała się najlepiej sprzedającym się albumem rockowym lat 2010-2019 w USA. Sprzedała się w nakładzie przekraczającym 4 miliony egzemplarzy i pokryła się poczwórną platyną. W 2018 roku Twenty One Pilots powrócił z albumem „Trench”. Grupa słynie z niezwykle żywiołowych i widowiskowych koncertów.

Wśród innych ogłoszonych artystów, którzy zasilą przyszłoroczną edycję Open’er znaleźli się Taylor Swift i Thom Yorke, a także raper A$ap Rocky, który miał wystąpić na festiwalu w zeszłym roku, ale musiał odwołać koncert. Open’er Festival 2020 odbędzie się w dniach 1-4 lipca 2020, tradycyjnie na lotnisku Kosakowo w Gdyni.

%%REKLAMA%%

Pierwsza odsłona festiwalu Open’er odbyła się w Warszawie na Torze Stegny, a główną gwiazdą byli The Chemical Brothers. Od 2003 roku Open’er odbywa się w Gdyni. Najpierw miejscem festiwalu był skwer Kościuszki, a od 2006 roku jest to teren lotniska Babie Doły. Na Openerze wystąpiły do tej pory takie gwiazdy jak Prince, Coldplay, Sex Pistols, Faith No More, Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam, Queens Of The Stone Age, Blur, Foo Fighters czy Radiohead.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także