Gwiazda „The Mandalorian” wyrzucona z obsady za… wpisy na Twitterze

/ 11 lutego, 2021

Disney i Lucasfilm poinformowali, że wcielająca się w postać Cary Dune Gina Carano nie będzie uczestniczyła w pracach nad trzecim sezonem „The Mandalorian”.


Gina Carano nie pojawi się w kolejnym sezonie serialu „The Mandalorian”, w którym wcielała się w postać Cary Dune. Powodem jej wyłączenia z obsady były wpisy w mediach społecznościowych, które swego czasu wywołały spore kontrowersje.

Gina Carano nie jest obecnie zatrudniona przez Lucafilm i nie ma dla niej planów na przyszłość. Niemniej, jej posty w social mediach uwłaczające ludziom na podstawie ich kulturowych i religijnych poglądów są odrażające i nieakceptowalne.

– poinformował przedstawiciel Lucasfilm.

Gina Carano w ostatnich miesiącach aktywnie korzystała z Twittera i Instagrama, gdzie publikowała kontrowersyjne wypowiedzi. Negowała między innymi potrzebę noszenia maseczek, a później szczepienia się przeciw COVID-19. Wyraziła poparcie dla Donalda Trumpa przez wyborami w Stanach Zjednoczonych, a ostatnio porównała obecny podział polityczny do nazistowski Niemiec. Oskarżono ją o to, że porównuje bycie Republikaninem do bycia Żydem w czasie Holokaustu. W międzyczasie pojawiło się kilka innych mniej lub bardziej kontrowersyjnych wpisów.

W pewnym momencie fani wystosowali nawet petycję, w której sugerowali zwolnienie Carano z „The Mandalorian”, ale akcja pod hashtagiem #FireGinaCarano nie przyniosła wówczas większego odzewu.

Nie wiadomo, póki co, czy postać Cary Dune zostanie całkowicie usunięta z trzeciego sezonu „The Mandalorian”, czy twórcy zdecydują się na przeprowadzenie castingu do roli.

KOMENTARZE

Przeczytaj także