happysad i teledysk do "Ojczyzny"

/ 24 października, 2011

Przygotowane z okazji 10-lecia happysad wydawnictwo "Zadyszka" składa się z płyty CD z coverami happysad w wykonaniu zaprzyjaźnionych wykonawców oraz koncertowe DVD z festiwalu w Jarocinie.

 
Gośćmi koncertu w Jarocinie DVD byli Karol Strzemieczny (Paula i Karol, Stan Miłości i Zaufania), który wspierał zespół wokalnie i instrumentalnie, Czesław Mozil ze swoją wersją "Zanim pójdę", Grabaż (Strachy na Lachy) śpiewający "Poznańskiego" – nowy utwór happysad oraz Gutek (Indios Bravos) w zamykającym koncert "My się nie chcemy bić". Po raz pierwszy w historii zespołowi towarzyszyła rozbudowana sekcja dęta.
 
Dodatkiem na płycie DVD jest krótki, niespełna 5-minutowy reportaż z pobytu zespołu w Jarocinie, z prób przed urodzinowym koncertem czy z piłkarskiego turnieju "Jarocin gra dla Stopy".
 
Z kolei na płycie CD z coverami znalazły się utwory happysad w czasem zaskakujących aranżacjach (od poezji śpiewanej, poprzez folk i reggae, na disco i metalu kończąc). Swoje wersje przedstawili m.in. Czesław Śpiewa, Indios Bravos, Muchy, Enej czy Frontside. Nową odsłonę swoich "Manewrów szczęścia" zaprezentowali również sami jubilaci.
 

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także