Hate zapowiada nową płytę. Posłuchaj utworu „Asuric Being”

/ 8 marca, 2017

Nowy album Hate będzie się nazywał „Tremendum” i ukaże się 5 maja 2017 roku nakładem wytwórni Napalm Records. Już teraz możecie posłuchać utworu „Asuric Being”, który zapowiada to wydawnictwo.

Me And That Man zagrali nowy utwór u Kuby Wojewódzkiego

Tekst utworu „Asuric Being” nawiązuje do prac austriackiego filozofa Rudolfa Steinera, które wywarły wielki wpływ na wokalistę Hate, Adama Buszko. O samej muzyce Adam wypowiedział się następująco:

Możecie zauważyć, że przedefiniowaliśmy formułę od czasu „Crusade”. „Tremendum” jest głębokim, organicznym i śmiałym albumem. Jesteśmy z niego dumni.

Hate: „Asuric Being”

Na „Tremendum” znajdą się następujące utwory:

  1. Asuric Being
  2. Indestructible Pillar
  3. Svarog's Mountain
  4. Numinosum
  5. Fidelis Ad Mortem
  6. Into Burning Gehenna
  7. Sea Of Rubble
  8. Ghostforce
  9. Walk Through Fire
  10. Hearts Of Steel (Bonus Track)

Okładkę płyty zaprojektował Daniel Rusiłowicz i przedstawia ona rysunek lelka. Adam Buszko tak ją tłumaczy:

Lelek to nocny ptak, bardzo szanowany przez słowiańskie plemiona w czasach przed Chrześcijaństwem. Wierzono, że lelki przynoszą na ten świat dusze i odbierają je umierającym ludziom. W tym celu zbierały się w stadach i godzinami skrzeczały. Nazywano ich „posłańcami śmierci”. Jako że ten album zawiera różne słowiańskie odniesienia, uznaliśmy że lelek najlepiej symbolizuje ich znaczenie.

Okładka albumu Tremendum grupy Hate

W marcu Hate dwukrotnie wystąpi w Polsce – 30 marca 2017 zagra w Łodzi w klubie Żarty Żartami, a 31 marca w Piotrkowie Trybunalskim w klubie Sejf. Niedługo powinny zostać ogłoszone daty trasy koncertowej po Polsce. W czerwcu Hate będzie jedną z głównych gwiazd niemieckiego festiwalu Gahlen Moscht Festival, który odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2017 roku.

Hate powstał w 1990 roku w Warszawie, pierwotnie pod nazwą Infected. W jego pierwotnym składzie znajdował się między innymi perkusista Piotr „Mittloff” Kozieradzki, który obecnie gra w Riverside. Liderem, wokalistą i gitarzystą Hate jest Adam Buszko. Zespół wydał dziewięć płyt studyjnych, a ostatnia nosi tytuł „Crusade:Zero” i ukazała się w 2015 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także