Helen McCrory – popularna brytyjska aktorka – zmarła w wieku 52 lat

/ 16 kwietnia, 2021

Znana między innymi z filmów o Harrym Potterze czy serialu „Peaky Blinders” Helen McCrory nie żyje. Aktorka miała 52 lata.


Zmarła Helen McCrory, popularna brytyjska aktorka. Walczyła z chorobą nowotworową. O jej śmierci poinformował mąż, również aktor, Damian Lewis.

Napisał on w mediach społecznościowych:

Ze złamanym sercem informuję, że po heroicznej walce z rakiem piękna i potężna kobieta, czyli Helen McCrory, zmarła spokojnie w domu, otoczona falą miłości rodziny i przyjaciół. Umarła tak, jak żyła. Nieustraszenie. Boże, kochamy ją i wiemy, jakie mamy szczęście, że mieliśmy ją w naszym życiu. Płonęła tak jasno.

Helen McCrory zagrała w swojej karierze dziesiątki ról. Szczególnie znana jest trzech filmów o Harrym Potterze, w których wcieliła się w Narcyzę Malfoy. Grała również ciotkę Polly w popularnym w ostatnich latach serialu „Peaky Blinders”.

W ostatnich latach pojawiła się również w innym znanym serialu – „Domu grozy”. Wystąpiła też w kultowym „Skyfall” z 2012, a także wielu innych mniej lub bardziej popularnych produkcjach.

KOMENTARZE

Przeczytaj także