Hellripper zagra koncert w Polsce w 2023 roku [DATA, BILETY]

/ 12 stycznia, 2023

James McBain, znany bardziej jako założyciel zespołu Hellripper, zagra koncert w Polsce.


Hellripper na pierwszym koncercie w Polsce. Szkocki, jednoosobowy projekt black metalowy wystąpi 4 lipca 2023 roku w poznańskim klubie Pod Minogą. W roli supportu zagra załoga Gallower.

Bilety na koncert trafiły już do sprzedaży. Są dostępne w następujących punktach: winiarybookings.pl, Biletomat.pl, Going, Empik Bilety, Ebilet, Eventim i Ticketmaster Polska.

Hellripper został założony przez Jamesa McBaina, inspirującego się takimi zespołami jak Venom, Sodom, Darkthrone czy Metallica. Mocno zainspirowany czarami i zjawiskami nadprzyrodzonymi, Hellripper jest równie głęboko zakorzeniony w swoim szkockim pochodzeniu, wykorzystując jego krajobraz i historię jako tło dla swoich tekstów. Ma na celu przywołanie kwintesencji brzmienia „black‘n’roll”, łącząc wpływy z klasycznych płyt black metalowych z lat 80. z bardziej nowoczesnymi brzmieniami. Jest głośny i bezkompromisowy, a w jego muzyce znajduje się masa prostych i jednocześnie przebojowych riffów.

Debiutancki album zespołu „Coagulating Darkness” został wydany w kwietniu 2017 roku i spotkał się z uznaniem w podziemiu, a także pozytywnymi recenzjami takich pism jak Metal Hammer czy Noisey. Pod koniec 2019 roku zespół podpisał kontrakt z Peaceville Records i wydał swój drugi album „The Affair of the Poisons” w październiku 2020 roku, który spotkał się z uznaniem krytyków i doprowadził do pierwszego pojawienia się zespołu na liście US Billboard Chart.

KOMENTARZE

Przeczytaj także