Hey zawiesza działalność

/ 12 października, 2017

Tegoroczna trasa, która rozpocznie się 24 listopada w Warszawie, będzie ostatnią szansą, aby zobaczyć grupę na żywo nie tylko w tym roku. Grupa Hey bowiem zawiesza na czas nieokreślony swoją działalność – poinformowała o tym Kasia Nosowska w jednym z wywiadów.

The White Stripes wydadzą albumy na kasetach magnetofonowych

Wokalistka grupy w wywiadzie dla czasopisma „Zwierciadło” powiedziała:

Nazwę wybraliśmy nie bez powodu, żeby nie dramatyzować, ale rzeczywiście chodzi o zawieszenie działalności. Zespół Hey będzie do zobaczenia tylko na tej trasie, a potem już nie. Podjęliśmy decyzję, że najwyższa pora dać odpocząć od nas ludziom. Jesteśmy wszyscy w zespole już w tym wieku, że to chyba ostatni moment, żeby poczuć, jak to jest ryzykować. Dowiedzieć się, kim jesteśmy bez tego projektu. 

Nie twierdzę, że to jest definitywny koniec. Po prostu nie wiemy, ile to potrwa. Na pewno nie wrócimy za pół roku, rok, i to nie chwyt marketingowy. Z decyzją nosiliśmy się od prawie roku. Przyznaję się oficjalnie, że inicjatorką tego pomysłu byłam ja. Chłopcy musieli się z tym stopniowo ułożyć.

Hey w wielkim stylu świętować będzie 25 lat działalności scenicznej w ramach „Fayrant Tour”. Podczas koncertów nie zabraknie gościnnych występów. Pojawią się między innymi Piotr Banach (współzałożyciel i gitarzysta grupy), Brodka, Ania Dąbrowska, Mela Koteluk, Beata Kozidrak, Titus, Dawid Podsiadło czy Igor Herbut.

W serwisie Ticketpro.pl wciąż można kupować bilety na ogłoszone jakiś czas temu koncerty. Tak prezentuje się dokładna rozpiska:

  • 24.11 – Warszawa, Torwar
  • 25.11 – Szczecin, Arena Szczecin
  • 26.11 – Wrocław, Hala Orbita
  • 02.12 – Poznań, Arena
  • 03.12 – Gdańsk/Sopot, Ergo Arena
  • 06.12 – Kraków, Tauron Arena Kraków
  • 08.12 – Katowice, Spodek

Specjalny album na 25-lecie

Album „CDN” ukaże się 27 października, promuje go natomiast znany nam już od jakiegoś czasu singiel „gdzie Jesteś, gdzie jestem?”.

„CDN” to dwupłytowy jubileuszowy album zawierający największe przeboje zespołu Hey. Wszystkie, nawet najstarsze, piosenki zostały nagrane na nowo, niektóre w nowych, zaskakujących wersjach, inne w sprawdzonych koncertowych aranżacjach lub po prostu po staremu. Do współpracy zaproszono dwóch producentów, którzy na przestrzeni lat współtworzyli brzmienie zespołu – Leszka Kamińskiego i Marcina Borsa. Każdemu z nich zespół powierzono jedną z płyt, a na niej kilkanaście wybranych utworów. To prezent z okazji 25-lecia zespołu.

Hey powstał w 1992 roku w Szczecinie z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha i wokalistki Katarzyny Nosowskiej. Zespół zadebiutował w 1993 roku albumem „Fire” i od tamtej pory stał się jednym z najważniejszych zespołów na scenie polskiego rocka. Grupa regularnie wydaje płyty i koncertuje, a jej styl wielokrotnie się zmieniał. W 2016 roku ukazał się ostatni album Hey, „Błysk”, który dotarł do 3. miejsca OLiS i pokrył się platyną.

Obecnie w zespole występują: Kasia Nosowska, gitarzysta Paweł Krawczyk, perkusista Robert Ligiewicz, basista Jacek Chrzanowski, gitarzysta Marcin Żabiełowicz oraz basista i klawiszowiec Marcin Macuk

W listopadowym numerze „Teraz Rocka”, który w kioskach pojawi się 25 października, pojawi się wywiad z członkami zespołu. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także