Hey spotkał się z Piotrem Banachem

/ 26 czerwca, 2017

Piotr Banach to gitarzysta i współzałożyciel formacji Hey, która powstała w 1992 roku w Szczecinie (wcześniej udzielał się w Grass, Kolaborantach oraz Dum Dum). Banach z zespołem pożegnał się siedem lat później (po wydaniu studyjnego albumu „Hey”), a jego miejsce zajął Paweł Krawczyk

Zapowiedź lipcowego numeru „Teraz Rocka”

Gitarzysta po odejściu powrócił do swoich reggae’owych inspiracji i zaczął działać pod szyldem Piotr Banach & Indios Bravos (później grupa zaczęła działać regularnie pod skróconą nazwą – Indios Bravos). Ponadto Banach nagrywa również solo, z zespołem Ludzie Mili, a ostatnio w duecie BAiKA.  

Kilka dni temu z kolei doszło do niespodziewanego spotkania. Zespół Hey na swoim profilu na Facebooku napisał:

Wczoraj spotkaliśmy się po latach, w starym składzie 🙂 Były wspominki, dużo emocji, szczere rozmowy… Rozbroiliśmy ostatnie, mocno zakurzone paczki z materiałami łatwopalnymi 🙂 Wniosek- trzeba do siebie mówić, trzeba uważnie słuchać, precyzować, czyścić. Poranek po takim wieczorze jest dobry, serca lekkie. Poznałam Kafi, kobiecą połowę duetu BaiKa, który współtworzy z Piotrkiem Banachem. To piękna Istota, mądra, wrażliwa.. Posłuchajcie jednej z ich piosenek, na dobry dzień!

Fani, po opublikowaniu tego posta, rzecz jasna zaczęli spekulować i liczą, że Banach wystąpi gościnnie z grupą podczas trasy „Fayrant Tour”, która ruszy pod koniec roku z okazji 25-lecia istnienia. Hey da siedem koncertów w największych halach w kraju. Tak wygląda pełna rozpiska:

  • 24.11.2017 / WARSZAWA / TORWAR
  • 25.11.2017 / SZCZECIN / ARENA AZOTY
  • 26.11.2017 / WROCŁAW / HALA ORBITA
  • 02.12.2017 / POZNAŃ / HALA ARENA
  • 03.12.2017 / GDAŃSK-SOPOT / ERGO ARENA
  • 06.12.2017 / KRAKÓW / TAURON ARENA
  • 08.12.2017 / KATOWICE / SPODEK

FAYRANT to siedem koncertów w największych halach koncertowych w kraju. Koncertów wyjątkowych, wspominkowych, przekrojowych a przede wszystkim emocjonalnych. Będą goście, będą hity, będą rzeczy zapomniane, a specjalnie na tę imprezę wyciągnięte z dna szuflady. Będą również niespodzianki i cała masa dobrej zabawy, czyli wszystko to, czego nie może zabraknąć na dobrej imprezie urodzinowej

– w taki oto sposób nadchodzącą wspominkową trasę zapowiada sam zespół. 

Z kolei trochę wcześniej, bo w sierpniu, Hey zagra podczas tegorocznej edycji Przystanku Woodstock na Dużej Scenie jako laureat Złotego Bączka.

Hey powstał w 1992 roku w Szczecinie z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha i wokalistki Katarzyny Nosowskiej. Zespół zadebiutował w 1993 roku albumem „Fire” i od tamtej pory stał się jednym z najważniejszych zespołów na scenie polskiego rocka. Grupa regularnie wydaje płyty i koncertuje, a jej styl wielokrotnie się zmieniał. W 2016 roku ukazał się ostatni album Hey, „Błysk”, który dotarł do 3. miejsca OLiS i pokrył się platyną.

Obecnie w zespole występują: Kasia Nosowska, gitarzysta Paweł Krawczyk, perkusista Robert Ligiewicz, basista Jacek Chrzanowski, gitarzysta Marcin Żabiełowicz oraz basista i klawiszowiec Marcin Macuk

Hey: „Moja i Twoja Nadzieja”

szy I fot: Mieczysław Włodarski

KOMENTARZE

Przeczytaj także