Hollywood nakręci film o chłopcach uwięzionych w jaskinii

/ 13 lipca, 2018

Operację ratowania nastoletnich chłopców i ich trenera, którzy zostali uwięzieni w jaskini śledził cały świat. Spędzili oni tam łącznie 18 dni, a cała akcja była bardzo ryzykowna, gdyż jaskinia została częściowo zalana z powodu ulewnych deszczy. Na szczęście wszyscy zostali uratowani i są bezpieczni. Teraz do akcji wkracza Hollywood.

RoboCop doczeka się kontynuacji w wykonaniu słynnego reżysera

Studio Pure Flix Entertainment zapowiedziało, że zamierza nakręcić film o tej akcji ratunkowej. Współzałożyciel studia, Michael Scott, udał się na miejsce, by na własne oczy śledzić przebieg akcji, rozmawiać z ratownikami oraz z rodzinami uwięzionych chłopców. W wywiadzie dla „THR” powiedział:

Było to niesamowite osiągnięcie, w które wkład mieli Brytyjczycy, Australijczycy, Amerykanie i Tajowie. Nurkowie opowiedzieli nam niezwykłe historie. Widoczność była mniejsza niż pięć metrów, dominowały silne prądy, a każdego chłopca asekurowało dwóch nurków. Niesamowity wysiłek.

Film ma też upamiętnić Samana Gunana, który zginął podczas misji.

Scott oznajmi, że budżet filmu będzie wynosił od 30 do 60 milionów dolarów, a wyprodukowany zostanie przy współudziale Adama Smitha z Kaos Entertainment. Aktualnie producenci są na etapie poszukiwania osoby, która napisze scenariusz. Jeszcze nie wiadomo, kiedy ten film się ukaże, jaki będzie jego tytuł i kto zagra w głównych rolach.

rf | fot. Thomas Wolf

KOMENTARZE

Przeczytaj także