Hologram Dio wyruszy w światową trasę

/ 3 marca, 2017

Wokalista w cyfrowej wersji oficjalnie zadebiutował 7 sierpnia 2016 roku podczas festiwalu Wacken Open Air. Wówczas wykonali razem numer „We Rock”. Występ powtórzono 2 lutego podczas rozdania nagród Pollstar w Los Angeles. Wiadomo już, że na tym się nie skończy.

Co oglądał Dio, gdy komponował?

Jeff Pezzutti, dyrektor firmy EyeIllusion, która odpowiada za wyprodukowanie hologramu, w wywiadzie dla strony AXS zapowiedział, że planowana jest trasa, podczas której zaprezentowane zostaną różne epoki w karierze legendarnego muzyka:

Trasa obecnie jest dopinana. Mamy nadzieję, że ogłosimy daty w najbliższych miesiącach. 

Nie będzie obejmowała wyłącznie Stanów Zjednoczonych. Będzie to naprawdę światowa trasa. Fani Ronniego są na całym świecie, a my zamierzamy dotrzeć z tym ekscytującym show w jak najwięcej miejsc. 

Pezzutti ponadto dodaje:

Oprócz Dio oraz jego zespołu, na scenie pojawią się także inni wokaliści, jak na przykład Tim „Ripper” Owens, aby całe show było kompletne.

Scenografia oraz efekty będą odwzorowaniem okresu Dio z lat osiemdziesiątych. Do tego dodamy także nową technologię z efektami specjalnymi. 

To będzie świetna zabawa dla wszystkich, niezależnie od wieku, a także możliwość obcowania z niesamowitym katalogiem [Rainbow, Black Sabbath, Dio], dzięki któremu Dio stał się sławny. Repertuar będzie się opierał zarówno na najbardziej znanych utworach, pojawią się także niespodzianki.

Cyfrowemu Dio na scenie towarzyszy grupa Dio Disciples, złożona z dawnych członków jego zespołu. Skład prezentuje się następująco: Simon Wright (perkusja), Craig Goldy (gitara) oraz Scott Warren (klawisze), plus wokalista Tim „Ripper” Owens (ex-Judas Priest) i basista Bjorn Englen (Yngwie Malmsteen). Podczas występów pojawią się również: Oni Logan (Lynch Mob) i Joe Retta (Sweet, Heaven & Earth).

Całe przedsięwzięcie ma błogosławieństwo wdowy po wokaliście, Wendy Dio:

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam Ronniego występującego ze swoim zespołem jako hologram, nie mogłam uwierzyć swoim oczom i uszom. Razem z Eyellusion byliśmy w stanie przywrócić Ronniego scenie – miejscu, do którego należy, i zapewnić, że jego muzyka i pamięć o nim będą żywe. Chcę, by fani Ronniego na całym świecie będą mogli to przeżyć.

W innym wywiadzie dodała z kolei:

Zadebiutowaliśmy w Wacken przed 75 tysiącami osób. Pracowaliśmy nad tym ponad rok. Myślałam, że mnie to nie poruszy, bo widziałam przygotowania, ale kiedy ujrzałam go na scenie ze swoim zespołem, razem z przedstawicielami wytwórni, rozpłakaliśmy się. To coś, co pomaga trzymać jego sztukę przy życiu. Osoby, które nie miały okazji go zobaczyć, teraz mogą, a ci, którzy go widzieli i im go brakuje, mogą go zobaczyć ponownie. 

Ronnie James Dio zmarł 16 maja 2010 roku w wieku 67 lat. 

Na koniec przypomnijmy sobie występ podczas rozdania nagród Pollstar.

Hologram Ronniego Jamesa Dio:

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także