Ian Anderson (Jethro Tull) krytykuje postawę Rogera Watersa: Nie potrafi się ugryźć w język

/ 25 maja, 2023


Wokalista Jethro Tull nie potrafi pojąć, dlaczego Roger Waters czasem nie ugryzie się w język.


Roger Waters zawsze ostro i bez ogródek przekazywał swoje poglądy. Ostatnio szczególnie sobie nagrabił wypowiedziami na temat Izraela oraz Ukrainy. Z tego powodu odwołano planowane koncerty Watersa w Polsce (więcej na ten temat). Domagano się też odwołania koncertu w Monachium, ale Waters wygrał w sądzie z władzami miasta.

Do wypowiedzi byłego basisty Pink Floyd odniósł się lider Jethro Tull, Ian Anderson, w wywiadzie dla „Classic Rocka”. Anderson nie potrafi zrozumieć postawy Watersa:

Dlaczego ktoś, kto robi to od tak dawna najwyraźniej nie potrafi zrozumieć, że to od niego samego zależy, czy uda mu się przekazać swoje myśli w taki sposób, żeby nie napytać sobie biedy. Nie potrafi się ugryźć w język, gdy mówi o swoich przekonaniach, które zresztą zdają się trochę mętne i nie do końca oparte na faktach. Wychodzi i plecie swoje, zresztą jak wielu innych.

We wrześniu 2023 roku Jethro Tull przyjedzie do Polski na dwa koncerty w ramach trasy „The Seven Decades”. Brytyjska grupa zagra 15 września w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu oraz 17 września w SISU Arena w Bydgoszczy. Bilety dostępne są już w sprzedaży w cenie 185-295 PLN.

KOMENTARZE

Przeczytaj także