Ian Gillan i Roger Glover wskazują ulubione utwory z najnowszej płyty Deep Purple

/ 24 listopada, 2021

Już za kilka dni światło dzienne ujrzy album „Turning To Crime”. Na łamach najnowszego „Teraz Rocka” opowiedzieli o nim muzycy z Deep Purple.


Już 26 listopada ukaże się nowy album Deep Purple zatytułowany „Turning To Crime”. Zawierać będzie wyłącznie przeróbki znanych rockowych utworów.

Na temat nowej płyty Wiesławowi Weissowi opowiedzieć postanowili Ian Gillan oraz Roger Glover. Na łamach grudniowego „Teraz Rocka” zapytani zostali między innymi o ich ulubione utwory, które znalazły się na „Turning To Crime”:

IAN: Przede wszystkim „7 And 7 Is” – ze względu na tę niesamowitą energię, z jaką gra zespół. Bardzo lubię też „Let The Good Times Roll” Raya Charlesa, ponieważ to coś kompletnie innego od tego, co Deep Purple robi na co dzień, a przez to tak świetna zabawa.

ROGER: Bez wątpienia „7 And 7 Is„. A także „Rockin’ Pneumonia And The Boogie Woogie Flu” i „Watching The River Flow„. I „Lucifer”. Nie znałem tego utworu. To propozycja Steve’a Morse’a. Opowiadał mi, że jako dzieciak był na koncercie Boba Segera i „Lucifer” zrobił na nim tak wielkie wrażenie, że zapamiętał go na zawsze. To Steve opracował ten numer i moim zdaniem powstała kapitalna wersja.

Obszerny wywiad, w którym muzycy mówią nie tylko o najnowszej płycie, znajdziecie w grudniowym „Teraz Rocku”. Dziś pojawił się on w kioskach w całej Polsce, a także w naszym sklepie internetowym.

GRUDNIOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ w E-SKLEPIE

KOMENTARZE

Przeczytaj także