Ian Watkins (The Lostprophets) napastował w więzieniu młodą matkę

/ 10 października, 2017

Ian Watkins, były wokalista The Lostprophets, został skazany w 2013 roku na 35 lat więzienia za 13 przestępstw, w tym dwie próby gwałtu na nieletnich i posiadanie dziecięcej oraz zwierzęcej pornografii.

Marilyn Manson i Johnny Depp w teledysku Say10"

Jak donosi brytyjski dziennik „The Sun”, odsiadujący swoją karę Ian Watkins wygłosił gorszące komentarze pod adresem odwiedzającej go 21-letniej kobiety.

Kobieta zaczęła korespondować z Watkinsem w wieku 16 lat, kiedy trafił do więzienia, a potem zaczęła go też odwiedzać. Podczas jednej z wizyt Watkins wyznał jej miłość i stwierdził, że powinna nosić pierścionek zaręczynowy. Następnie miał zapytać co by zrobiła, gdyby jej dwuletnie dziecko weszło do pokoju, kiedy uprawia seks. Kobieta wyznała, że była „przerażona” i że nie pozwoliłaby się jemu zbliżyć do jej córki.

Policja zabrała jej córkę pod opiekę, a także przeszukała jej telefon i laptopa, jednak nie znalazła na nich niczego niestosownego.

Rzecznik policji hrabstwa Lincolnshire, w którym mieszka kobieta, powiedział:

Zawsze będziemy czynili kroki, żeby chronić dorosłych i dzieci. To, co powiedział, jest straszne. Pokazuje jego pogardę wobec dzieci, które molestował i budzi poważne wątpliwości co do nadzoru w więzieniu.

Ian Watkins w więzieniu podobno utrzymywał kontakty przynajmniej z trzema innymi kobietami, wszystkie miały poniżej 25 lat. Jedna z nich powiedziała:

Odwiedzam go od około pół roku. Przez ten czas regularnie odwiedzały go regularnie ze trzy inne kobiety. Wszystkie mają mniej niż 25 lat i wyglądają podobnie, ubierają się gotycko.

Widziałam jak śmiał się i żartował, trzymając się za ręce z młodą kobietą. Spodziewałam się, że ujrzę go z opuszczoną głową, ale on nie jest normalny. Zdaje się niczym nie przejmować. Jest złym człowiekiem. Budzi we mnie gniew.

Kobieta przyznała, że samo przebywanie w jego towarzystwie budzi w niej niepokój. Twierdzi też, że od kiedy Watkins wylądował w więzieniu przytył ponad 20 kilogramów, zapuścił brodę, jego skóra zszarzała, a zęby pogniły.

Zespół The Lostprophets powstał w 1997 roku w Walii. Od początku w jego składzie znajdował się Ian Watkins oraz gitarzyści Lee Gaze i Mike Lewis. Grupa zaistniała na scenie alternatywnego metalu i sceny emo. The Lostprophets wydali pięć albumów, ostatni z nich, „Weapons”, ukazał się w 2012 roku na kilka miesięcy przed aresztowaniem Watkinsa. Po tym jak Watkins trafił w ręce policji, pozostali muzycy ogłosili rozwiązanie The Lostprophets. W 2014 roku razem z wokalistą Geoffem Ricklym powołali grupę No Devotion, która rok później wydała album „Permanence”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także