Idris Elba kolejnym Jamesem Bondem? Jest odpowiedź aktora

/ 22 sierpnia, 2018

Do tej pory James Bond grany był przez sześciu aktorów. W słynnego agenta wcielali się odpowiednio: Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan oraz Daniel Craig. Czas tego ostatniego dobiega powoli końca. Nic więc dziwnego, że w sieci pojawiają się pierwsze nazwiska aktorów, którzy mogliby być kolejnym Bondem. Barbara Broccoli chciałaby odświeżyć całą serię!

Aston Martin wyprodukuje replikę samochodu Jamesa Bonda

Według The Daily Star, producentka, która zajmuje się filmami o Bondzie już od dobrych trzydziestu lat, odbyła już rozmowę z reżyserem Antoinem Fuqua. Wynika z niej, że filmowcy uznali, że czas najwyższy na czarnoskórego agenta Jej Królewskiej Mości. Reżyser uważa, że to właśnie Idris Elba najlepiej nadawałby się do głównej roli w kolejnym „Bondzie”. Fuqua wskazał, że aktor jest dobrze zbudowany i jeśli będzie tylko w formie, to idealnie nada się do zastąpienia Daniela Craiga

Co jednak na to sam aktor? Elba był gościem programu „Good Morning Britain”, a prowadzący podchwytliwie zapytał go, czy woli Martini wstrząśnięte, czy mieszane. Aktor odparł, że „stir-fried” [gra słów i nawiązanie do sposobu przyrządzania potraw – krótkie smażenie na dużym ogniu]. W końcu prowadzący zapytał wprost, czy Elba chciałby zastąpić Daniela Craiga w roli Agenta 007, a aktor odparł po prostu „nie”.

Problemy 25. Bonda

Informację o rozstaniu z Dannym Boyle'em potwierdzili wczoraj producenci „Jamesa Bonda 25" – Michael G. Wilson Barbara Broccoli oraz aktor Daniel Craig. Powodem były, jak to krótko określono, „różnice twórcze". Nie wiadomo dokładnie, komu nie spodobała się lobbowana przez Doyle'a wizja nowych przygód Agenta 007, ale różnice musiały być na tyle duże, że słynny reżyser musiał zrezygnować z tworzenia filmu. Podobnie jak John Hodge, który odpowiedzialny był za scenariusz.

W tych okolicznościach pewne wydaje się, że wytwórnia szukać będzie nowego reżysera „Jamesa Bonda 25", w którym – przypomnijmy – ponownie w głównej roli zobaczymy Daniela Craiga. Zdjęcia do filmu miały ruszyć w grudniu tego roku, premierę filmu zapowiedziano natomiast na 29 października 2019 roku. Nie wiadomo jednak, czy w zaistniałych okolicznościach te terminy zostaną  dotrzymane. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także