Igo opublikował pierwszy solowy singiel [WIDEO]

/ 5 stycznia, 2022

Igo wydał właśnie nowy utwór, który jest zapowiedzią jego debiutanckiego solowego albumu.


Po wieloletniej współpracy z chłopakami z zespołu Clock Machine oraz kooperacji w elektronicznym duecie Bass Astral x Igo, Igor Walaszek postanowił przeżyć swój debiut raz jeszcze. Tym razem w wersji solo.

Pierwszym singlem zwiastującym nowym rozdział muzyczny oraz pierwszy solowy album wokalisty jest utwór „Helena”:

Tytuł singla nie jest przypadkowy. Helena to imię córeczki Igo, która przyszła na świat pod koniec 2021 roku. Wiadomość o dziecku była dla Igo i jego żony wyjątkowa. Mogłoby się wydawać, że zamknięcie w niespełna 4-minutowym utworze emocji, które tak trudno jest wyrazić, będzie niemożliwe. A jednak! Doskonale opowiedział najpiękniejszą historię swojego życia, która wzrusza do łez.

Utwór przeszedł wiele metamorfoz i miał wiele rozpoczętych tekstów. Za każdym razem, kiedy wydawało nam się, że już to mamy, wyczuwałem, że warto jeszcze poczekać, że w moim życiu wydarzy się coś jeszcze, co nada utworowi emocjonalnego blasku. Doskonale pamiętam moment, w którym dowiedziałem się, że moja żona jest w ciąży. To był zdecydowanie ten moment. W ciągu kilku godzin miałem skończony zupełnie nowy tekst, który po prostu ze mnie wypłynął. To są te momenty, za które kocham sztukę — momenty prawdziwej szczerości. Premiera ma miejsce dokładnie miesiąc po narodzinach małej. Przypadek? Nie chcę wierzyć w takie przypadki.

– mówi Igo.

KOMENTARZE

Przeczytaj także