Ill Niño zagra dwa koncerty w Polsce [DATA, BILETY]

/ 2 kwietnia, 2024

Amerykańska formacja Ill Niño zapowiedziała dwa koncerty w Polsce, które odbędą się w sierpniu tego roku.


Ill Niño już latem powrócą do Europy, żeby świętować ćwierćwiecze latynoskiego metalu. Nadchodzącą trasę rozpoczną 28 sierpnia w poznańskim klubie 2progi, a dzień później – 29 sierpnia – zagrają w warszawskim klubie Hydrozagadka.

Bilety są już dostępne w sprzedaży, między innymi na winiarybookings.pl.

Ill Niño – o zespole

25 lat minęło od momentu, gdy perkusista Dave Chavarri (wówczas Pro-Pain) postanowił powołać do życia Ill Niño. W tym czasie sekstet wydał siedem dużych albumów, dwie EPki oraz składankę ze swoimi największymi hitami.

Debiutancki krążek formacji, „Revolution Revolución”, ukazał się we wrześniu 2001 roku i do dzisiaj w katalogu Roadrunner Records jawi się jako jedna z klasycznych pozycji wytwórni. Pochodzący z niego singiel „What Comes Around” na MTV potrafił lecieć na okrągło, tak samo zresztą jak promujący następne wydawnictwo kawałek „How Can I Live”, który w billboardowym notowaniu Mainstream Rock uplasował się w trzeciej dziesiątce.

Ostatecznie Ill Niño wydało siedem płyt, z których ostatnia pojawiła się w 2014 roku. Podobno w najbliższym czasie ma pojawić się nowa…

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także