Illusion przerwał koncert w Lublinie. Lipa do publiczności: Po**bało was, k***a?

/ 27 listopada, 2017

Zespół Illusion gra trasę koncertową z okazji 25-lecia istnienia grupy. Jeden z koncertów, 25 listopada, odbył się w Lublinie, gdzie doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Jeden z fanów skoczył ze sceny, ale tłum go nie złapał.

Polski film o The Rolling Stones nagrodzony na festiwalu

Całe wydarzenie miało miejsce podczas utworu „Wojtek”. Gdy tylko wokalista Tomasz „Lipa” Lipnicki zorientował się, co się stało, natychmiast przerwał koncert i ostrymi słowami przywołał fanów do porządku. Najpierw zwrócił się do nich:

Żyje? Zawołajcie pogotowie. Dzwońcie po pogotowie.

Nie wszyscy w klubie zdawali sobie sprawę, co zaszło, więc pytali „po co”. Na co Lipa:

No kurwa, „po co”. Bo się zamroczył, kurwa. Połóżcie go i podnieście nogi do góry. Kurwa, facet myśli, że żyje w normalnych czasach i myśli, że normalnie jest, że go się łapie, a nie, kurwa, puszcza się na dół. Pojebało was, kurwa, czy co? Się łapie typa! Ja pierdolę.

Lipa następnie zdjął gitarę i zszedł ze sceny, mówiąc „na razie”.

Całe zajście możecie obejrzeć na poniższym filmie (od 6:30).

Delikwentowi najwyraźniej nic poważnego się nie stało, gdyż po zakończonym weekendzie zespół umieścił na swoim Facebooku podziękowania, nie wspominając o incydencie:

Warszawa, Lublin, Bydgoszcz – dziękujemy za miniony weekend!

Tylko jedna z użytkowniczek skomentowała:

Lublin również dziękuję i obiecuje poprawę

Trasa koncertowa Illusion potrwa do 3 grudnia i obejmie jeszcze następujące miasta:

  • 1 grudnia, Wrocław, Zaklęte Rewiry
  • 2 grudnia Katowice, Megaclub
  • 3 grudnia, Kraków, Klub Forty Kleparz

Trasa koncertowa jednocześnie zapowiada nową płytę Illusion, prace nad którą są już podobno na ukończeniu.

Illusion to jeden z najważniejszych rockowych zespołów w naszym kraju. Grupa powstała w 1992 roku w Gdańsku z inicjatywy byłego muzyka She i Skawalker, Tomasza „Lipy” Lipnickiego, oraz Jerzego „Jerry’ego” Rutkowskiego i Pawła Herbascha. Pierwszy album grupy, zatytułowany „Illusion” ukazał się w 1993 roku. W 1999 roku, po wydaniu czterech studyjnych płyt zespół ogłosił rozwiązanie, ale po blisko dekadzie powrócił na scenę, najpierw w ramach jednorazowej reaktywacji, do której doszło 13 grudnia 2008 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu. W 2011 roku ukazała się płyta „The Best Of Illusion” z dwoma premierowymi utworami, grupa dała kolejne koncerty. W 2014 roku ukazał się pierwszy po powrocie – i jak dotąd ostatni – longplay zespołu, zatytułowany „Opowieści”.

rf | fot. Rafał Kurs

KOMENTARZE

Przeczytaj także