Impact Festival 2019 z kolejnym wykonawcą. Kto zagra obok Tool i Alice in Chains?

/ 17 grudnia, 2018

Właśnie ogłoszono, że jeden z najciekawszych amerykańskich zespołów alternatywnych – Black Rebel Motorcycle Club – dołącza do składu przyszłorocznego Impact Festival. Pierwszą gwiazdą imprezy został zespół Tool, a niedługo później ogłoszono, że zagra na niej również Alice in Chains.

Tool najwyraźniej skończył nagrywać płytę…

Impact Festival 2019 odbędzie się 11 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie. Jak podał dziś organizator, bilety na przyszłoroczną edycję festiwalu wyprzedały się w błyskawicznym tempie.

Black Rebel Motorcycle Club wytrwali wierni swym muzycznym ideałom w epoce, w której rock'n'roll często zostaje przyćmiony krzykliwym popem i dominującym hip-hopem. Ostatni album studyjny BRMC zatytułowany „Wrong Creatures” ujrzał światło dzienne na początku tego roku. Album ten to podroż po historii rocka. BRMC jako zespół, który nie chciał zostać zamknięty w jednym gatunku, odnaleźli wolność dzięki umiejętności unoszenia się od bluesowego rock'n'rolla przez rocka psychodelicznego i z powrotem do tradycyjnych muzycznych korzeni Ameryki.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także