Impact Festival ogłasza kolejną gwiazdę

/ 12 stycznia, 2018

Impact Festival odbędzie się 26 czerwca 2018 roku w Tauron Arenie Kraków. Główną gwiazdą imprezy będzie legendarny Ozzy Osbourne, który wyrusza w pożegnalną, obszerną trasę koncertową. Przed nim wystąpi Bullet For My Valentine, a teraz poznaliśmy kolejną gwiazdę.

Dokument o ostatniej Metalmanii w sieci

Na Impact Festival 2018 wystąpi także zespół Galactic Empire, który reinterpretuje utwory legendarnego kompozytora Johna Williamsa z sagi Gwiezdne Wojny na heavy metalowe, gitarowe kawałki. Poniżej możecie obejrzeć „Marsz imperialny” w ich wykonaniu.

Ozzy Osbourne wyrusza w pożegnalną trasę koncertową, ale czy na tym zakończy się jego kariera? Z jednej strony Ozzy Osbourne przekonuje, że chce nagrać nowy album i ma już siedem gotowych utworów, ale z drugiej cały czas powtarza, że obecnie wydawanie kolejnych wydawnictw mija się z celem. Szczególnie tym finansowym.

Podczas rozmowy z „The Orange County Register” ponownie wrócił do sprawy i po raz kolejny nie powiedział niczego konkretnego:

To nie jest opłacalne. Obecnie nagrywanie płyt to strata pieniędzy, ponieważ nikt ich nie kupuje. Mam kilka utworów – może po prostu je opublikuję? Ostatnio poszedłem do Sharon i powiedziałem: „Chcę nagrać album”, a niedługo później powiedziałem jej: „Nie chcę nagrywać albumu”. Nie mogę się zdecydować.

Ta wypowiedź idealnie komponuje się z kilkoma poprzednimi:

Mam już gotowe kilka kawałków. Ale dziś płyty się już nie sprzedają. Nagrywanie płyt przestało być intratne. Nigdy tak naprawdę to do mnie nie dotarło, bo kiedy nagraliśmy z Black Sabbath płytę „13” okazała się naszym pierwszym albumem numer 1 w Ameryce.

– powiedział Ozzy w wywiadzie dla Full Metal Jackie.

Chciałbym przygotować kolejny album. To jednak strata pieniędzy. Nikt tego nie kupuje. Obecnie nie trzeba wcale sprzedać dużo płyt, żeby wskoczyć na pierwsze miejsce. Wszystko więc zależy od tego, ile krążków sprzedaż – może nawet 30 czy 40! Nikt ich nie chce…

– to natomiast cytat z „Rolling Stone”.

Zespół Bullet For My Valentine powstał w Walii w 1998 roku pod nazwą Jeff Killed John (początkowo wykonywali głównie covery z repertuaru Metalliki i Nirvany), a od 2003 roku działa pod nazwą obecną. Grupa wydała pięć studyjnych albumów, zyskując renomę jednego z czołowych przedstawicieli metalcore. Skład od początku stanowią wokalista i gitarzysta Matt Tuck, gitarzysta Michael Paget i perkusista Michel Thomas. Przez lata zmieniało się jedynie stanowisko basisty. Aktualny, Jamie Mathias, gra z zespołem od dwóch lat. Ostatni krążek Bullet For My Valentine, zatytułowany „Venom”, ukazał się w 2015 roku. Muzycy obecnie pracują nad kolejnym studyjnym albumem.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także