In Flames. O zmianach personalnych

/ 6 lutego, 2017

In Flames rozpoczęli działalność w 1990 roku, wydając od tamtej pory 12 albumów studyjnych. Ostatnie dwa lata obfitowały w wiele zmian. Kapela wydała płytę „Battles”, a zespół opuściło dwóch wieloletnich muzyków grupy. O zmianach opowiedział gitarzysta Björn Gelotte.

Basista opuszcza In Flames

Björn Gelotte o opuszczeniu zespołu przez Petera Iwersa:

On zawsze był bardzo zajętym człowiekiem i myślę, że skończył z muzycznym stylem życia. Wciąż pisze muzykę, gra ją z przyjaciółmi w innych konstelacjach. Prowadzimy razem bar w Goteburgu i jest zajęty tym tematem. Prowadzi też browar z naszym byłym perkusistą  Danielem Svenssonem, także jest bardzo zajętym człowiekiem.

O zmianach personalnych w okolicach trasy z Hellyeah po USA:

Rozmawialiśmy trochę podczas trasy po USA, jakoś w listopadzie, w okolicach grudnia. Myśl, że podjął decyzję na wczesnym etapie tej trasy. Nie jesteśmy już 18-latkami. Są różne priorytety dla różnych osób, tak to działa. To bardzo smutne, bo to nasz brat. Jednocześnie mamy wiele wspólnego, rozmawiamy i spotykamy się.   

Petera Iwersa zastąpił Håkan Skoger:

On jest naszym starym znajomym z tego samego rejony Goteburga co ja. Grał kiedyś z naszym wokalistą (Andersem Fridénem) i gitarystą (Niclasem Engelinem) w ich pobocznym zespole, Passenger. Grał także w Gradenian, wczesnym zespole Niclasa. Wiedzieliśmy, że jest niesamowity gdy gra na basie. Nie ma takiego doświadczenia w trasach koncertowych. Muzycznie to nie problem. Jego jedyne pytania dotyczyły jedzenia i miejsca do wypoczynku.

Håkan Skoger  zadebiutował na scenie podczas europejskiej trasy z Avenged Sevenfold I Disturbed. Ostatni album In Flames został wydany 11 listopada 2016 roku nakładem Nuclear Blast.

In Flames: Colony

GW

KOMENTARZE

Przeczytaj także