Incubus. Zespół udostępnia kolejny utwór

/ 2 kwietnia, 2017

21 kwietnia ukaże się ósma studyjna płyta Incubus, która będzie zatytułowana „8”. Do tej pory zespół podzielił się z fanami dwoma kompozycjami: „Nimble Bastard” oraz „Glitterbomb”. Teraz grupa udostępnia trzeci numer, „State Of The Art”.

Radiohead. Niespodzianki podczas pierwszego tegorocznego koncertu

Z tym utworem możecie zapoznać się na platformach streamingowych, między innymi w TYM miejscu. 

Na albumie „8” znajdzie się 11 kompozycji, tak prezentuje się tracklista:

 1. No Fun
 2. Nimble Bastard
 3. State Of The Art
 4. Glitterbomb
 5. Undefeated
 6. Loneliest
 7. When I Became A Man
 8. Familiar Faces
 9. Love In A Time Of Surveilance
 10. Make No Sound In The Digital Forest
 11. Throw Out The Map

Okładka wygląda następująco:

Okładka 8 Incubus

Brandon Boyd, frontman i wokalista Incubus, zdradził, że nowe utwory będą odzwierciedleniem tego, co się dzieje dookoła nas:

Żyjemy w mrocznych czasach. Dlatego też to, co tworzymy jako artyści, pełni rolę zwierciadła kultury. Mamy więc nadzieję, że uda się zaoferować ludziom iskierkę nadziei, dzięki radości, jaką sprawia nam wszystkim muzyka.

Wiadomo, że producentem albumu będzie Dave Sardy. Z kolei miksem materiału zajął się Skrillex. O współpracy z tym ostatnim w wywiadzie dla Beats 1, opowiedział gitarzysta Mike Einziger:

Skończyło się na tym, że zmiksował cały album, został więc współproducentem wielu kawałków. Efekt końcowy brzmi dla nas bardzo ekscytująco. Spowodowało to, że wszyscy w grupie byli pobudzeni, jesteśmy podekscytowani tym albumem. Nie możemy się doczekać, aż ludzie go usłyszą. 

Latem Incubus wyruszy w trasę koncertową po Ameryce Północnej z zespołem Jimmy Eat World. Trasa wystartuje 7 lipca 2017 roku na Florydzie i potrwa do 19 sierpnia. Na razie nie znane grupa nie podała dat, które obejmowałby nasz kontynent. 

Zespół Incubus powstał na początku lat 90., ale pasmo sukcesów komercyjnych zapoczątkował dopiero trzeci album grupy, „Make Yourself” z 1999 roku, z którego pochodził wielki przebój „Drive”. W 2001 roku grupa wydała album „Morning View” z kolejnymi hitami: „Nice To Know You” i „Wish You Were Here”. Dalsze albumy, mimo że miejscami zawierały cięższy materiał też przyniosły przeboje, jak „Megalomaniac”. Ostatni studyjny album grupy, „If Not Now, When?”, ukazał się w 2011 roku. Dyskografię zamyka EPka „Trust Fall (Side A)” z 2015, na której znalazły się cztery utwory.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także