Indiana Jones doczeka się gry od twórców „Doom” i „Wolfenstein”

/ 12 stycznia, 2021


Powstanie nowa gra poświęcona kultowej postaci filmowej. Poznaliśmy jej pierwszy teaser.


Bethesda ujawniła, że powstaje gra komputerowa oparta na postaci Indiany Jonesa. W tworzenie gry zaangażowany jest też MachineGames, odpowiedzialny za grę „Wolfenstein: The New Order”.

Nie znamy jeszcze szczegółów gry, w tym jak będzie wyglądał gameplay, wiadomo jednak, że będzie oparta o oryginalny scenariusz współtworzony przy udziale Lucas Films. Poniżej możecie obejrzeć krótki teaser gry, który sugeruje, że jej akcja toczyć się będzie w 1937 roku.

Nie będzie to pierwsza gra komputerowa poświęcona tej postaci. W latach 90. Lucas Arts stworzył cieszące się dużą popularnością gry przygodowe, w tym „Indiana Jones And The Fate Of Atlantis” w oparciu o niezrealizowany scenariusz filmowy.

Tymczasem Disney potwierdził, że powstanie piąta część przygód Indiany Jonesa i że w głównego bohatera ponownie wcieli się Harrison Ford. Ma to być ostatnia część przygód z jego udziałem. Reżyserem filmu ma zostać James Mangold, a producentem będzie Steven Spielberg. Premiera piątej części przygód Indiany Jonesa planowana jest na lipiec 2022 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także