Indios Bravos zapowiada trasę koncertową i specjalną płytę

/ 31 sierpnia, 2019

Zespół Indios Bravos jesienią będzie świętował 20-lecie działalności, a także 20. rocznicę wydania płyty „Part One”. Z tej okazji grupa wyruszy w specjalną trasę koncertową i wyda okolicznościową płytę, która zawierać będzie m.in.: najważniejsze, przekrojowe pozycje z repertuaru (5 utworów z każdej płyty, wybrane przez fanów na FB) plus sporo rarytasów, niedokończonych kiedyś utworów oraz jeden nowy numer „Nie chcę (takie moje prawo)”.

Płyta będzie dostępna do sprzedaży wyłącznie podczas tych koncertów, pierwsze 300 osób, które kupią bilety na koncert w każdym mieście, otrzyma gratisowo egzemplarz płyty.

Tak zespół pisze o swojej rocznicy:

Kiedy w roku 2016 zakończyliśmy działalność koncertową, obiecaliśmy Wam, że jeszcze się spotkamy. W roku 2019 jest ku temu doskonała okazja.

Równo 20 lat temu pod szyldem Banach & Indios Bravos ukazała się nasza pierwsza płyta – „Part One". Powstała jako solowa płyta Piotra Banacha, wtedy lidera i gitarzysty rockowej grupy Hey, który od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia szukał nowych środków wyrazu w szeroko rozumianej muzyce elektronicznej. Początkowo miał to być projekt wyłącznie studyjny, zrealizowany we współpracy z wokalistą Piotrem „Gutkiem" Gutkowskim. Pierwsza zapowiedź płyty ukazała się w roku 1997 w postaci piosenki „Drogi", a finalnie płyta „Part One" miała swoją premierę w maju 1999 roku. Jej zawartością było kilkanaście utworów utrzymanych w stylistyce, którą obaj twórcy określali mianem „cyber-reggae". Były to po prostu piosenki z charakterystycznym dla muzyki reggae transowym rytmem, zaaranżowane i wykonane za pomocą instrumentów elektronicznych. Następstwem tej płyty było rozpoczęcie regularnej działalności koncertowej i wydawnicze, poprzedzonej rozszerzeniem składu.

Wiele lat od tamtych wydarzeń chcielibyśmy zaproponować swojego rodzaju podróż sentymentalną i spotkać się z Wami jesienią tego roku na kilku koncertach, których motywem przewodnim byłoby 20-lecie „Part One".

%%REKLAMA%%

Jesienna trasa obejmie następujące koncerty:

  • 8.11 (piątek); Kraków – KWADRAT
  • 9.11 (sobota); Wrocław – A2 Centrum Koncertowe
  • 16.11 (sobota); Warszawa – PROGRESJA
  • 22.11 (piątek); Poznań – ZAMEK
  • 29.11 (piątek); Gdańsk – B90

rf | fot. materiały prasowe

KOMENTARZE

Przeczytaj także