„Iniemamocni 2” odnieśli spektakularny sukces. Mało który film to osiągnął

/ 1 sierpnia, 2018

Film „Iniemamocni 2” trafił na ekrany amerykańskich kin na początku czerwca 2018 roku, zarabiając w weekend otwarcia 182 miliony dolarów, ustanawiając tym samym rekord wśród filmów animowanych. Ale na tym nie koniec rekordów. Niecałe dwa miesiące po premierze film zarobił na całym świecie ponad miliard dolarów.

W tym roku tylko trzy inne filmy zdążyły zarobić taką kwotę. Są to: „Avengers: Wojna bez granic” (2 miliardy), „Czarna Pantera” (1,3 miliarda) i „Jurassic World” (1,2 miliarda). „Iniemamocni 2” wciąż mogą liczyć na kolejne wpływy, gdyż film dopiero wchodzi do kin w takich krajach jak Japonia, Hiszpania czy Niemcy. W Polsce można go już oglądać od 13 lipca.

Iniemamocni 2” mają szansę stać się najbardziej kasową produkcją animowaną wszech czasów. Do tej pory tytuł ten dzierży „Kraina Lodu”, która zarobiła 1,2 miliarda dolarów.

Film „Iniemamocni 2” jest kontynuacją filmu studia Pixar z 2004 roku, który opowiadał o rodzinie byłych superbohaterów, którzy muszą się ukrywać i żyć jak normalni ludzie. Pierwsza część zdobyła dwa Oscary (najlepszy film animowany i najlepszy montaż dźwięku), a także dwie nominacje do MTV Movie Awards.

Zarys fabuły drugiej części przedstawia się następująco (za „Filmweb”):

Podczas gdy Bob Parr zmaga się z problemami wychowawczymi swoich dzieci, jego żona Helen, znana także, jako Elastyna, realizuje swe aspiracje, podejmując pracę w lidze antyprzestępczej.

Film można już obejrzeć w polskich kinach, zarówno w 2D jak i w 3D.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także