„Inni” jednak doczekają się remake’u? Podpisano ważną umowę

/ 13 października, 2020


W kwietniu tego roku prawa do filmu „Inni” nabyło Santient Entertainment i… sprawa ucichła. Wszystko wskazuje jednak na to, że film powstanie.


Wyreżyserowany przez Alejandro Amenabra film „Inni” uważany jest za jeden z najlepszych horrorów w historii. Zebrał nie tylko świetne recenzje, ale również okazał się kasowym hitem – zarobił ponad 200 milionów dolarów (budżet to zaledwie 17 milionów!). Poza wciągającą fabułą, na ekranie zachwycała Nicole Kidman, która otrzymała między innymi nominację do Złotego Globu.

W kwietniu poinformowano, że prawa do remake’u „Innych” zdobyło Santient Entertainment. Zapowiedzi były szumne, ale w sprawie nie było żadnego postępu i zaczęto spekulować, że film ostatecznie nie powstanie. Dopiero teraz coś drgnęło, a Santient poinformowało o podpisaniu umowy z Universal Pictures, które ma zająć się produkcją remake’u. Należy więc założyć, że do realizacji projektu ostatecznie dojdzie, choć na ten moment nie znamy żadnych szczegółów.

Przypomnimy, że akcja oryginału rozgrywała się pod koniec II Wojny Światowej, a główna bohaterka – w którą wcieliła się wspomniana już Kidman – cierpi na światłowstręt, czyli fotofobię. Z tego powodu do jej ogromnej posiadłości nie dociera światło słoneczne. W pewnej chwili w willi zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a córka głównej bohaterki przekonuje, że widzi w domu różne postacie.

Przeczytaj także