IRA wyruszy w jubileuszową trasę. Gościnnie dołączy współzałożyciel, Kuba Płucisz

/ 6 lutego, 2023


W marcu wystartuje jubileuszowa trasa koncertowa zespołu IRA. Na niektórych koncertach pojawi się specjalny gość.


Zespół IRA w marcu będzie świętował swoje 35-lecie specjalną trasą koncertową. Oprócz przekrojowego setu, na fanów czekać będzie też pewna „niespodzianka”. Na wybranych koncertach grupy pojawi się gościnnie jej współzałożyciel, Kuba Płucisz.

Tak o nadchodzących koncertach w wywiadzie dla „Teraz Rocka” opowiada Artur Gadowski:

Wybraliśmy 20 utworów, które będziemy wykonywać na tej trasie. Te koncerty będą wyglądały trochę inaczej niż nasze zwykłe koncerty. Będzie „niespodzianka” w postaci Kuby Płucisza, który pojawi się na kilku koncertach. Sam jeszcze nie wie, na których, bo mieszka w Holandii, gdzie ma pracę, która nie pozwala mu być na wszystkich występach. Powiedział, że postara się na jakieś koncerty przyjechać, ale jeszcze nie wie na które (śmiech).

Kuba Płucisz założył zespół IRA w latach osiemdziesiątych. Na początku lat 90. grupa odniosła wielki sukces na krajowym rynku za sprawą albumów „Mój dom” oraz „1993 rok”. Płucisz rozstał się z zespołem w 1996 roku.

Poniżej rozpiska jubileuszowej trasy grupy IRA.

Cały wywiad z Arturem Gadowskim, w którym opowiada o historii zespołu znajdziecie niebawem w marcowym numerze „Teraz Rocka”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także