Iron Maiden. Koncertowy album zespołu od dziś w sprzedaży

/ 20 listopada, 2020


„Nights Of The Dead – Legacy Of The Beast, Live in Mexico City” trafiło właśnie do sklepów i serwisów streamingowych.


Nowy, podwójny koncertowy album Iron Mainden dziś, 20 listopada, trafia do sprzedaży. Wydawnictwo, które dostępne jest w różnych formatach, składa się z ponad 100 minut klasycznych utworów kapeli. Zestaw zatytułowany „Nights Of The Dead – Legacy Of The Beast, Live in Mexico City” zarejestrowano podczas trzech wyprzedanych koncertów, które odbyły się we wrześniu 2019 roku w ramach trasy „Legacy Of The Beast”.

Tournée, które rozpoczęło się w 2018 roku zakończy się latem przyszłego roku w Europie. Pozostałą część otworzy show na PGE Narodowym w Warszawie, który zaplanowano na 11 czerwca 2021 roku.

Kiedy ostatnia cześć naszej trasy Legacy została odwołana z powodu pandemii koronawirusa, wszyscy w zespole byliśmy bardzo rozczarowani i przygnębieni, podobnie zresztą jak nasi fani. Bardzo liczyliśmy na to, by dotrzeć z tymi występami do kolejnych krajów i chociaż udało się ustalić nowe daty większości europejskich koncertów na 2021 rok (w tym występ w Warszawie, na PGE Narodowym – 11.06.2021), pomyśleliśmy, że przesłuchamy zapis dotychczasowych show, by sprawdzić, czy nie uda się przygotować jakiejś koncertowej pamiątki, którą wszyscy będą mogli się cieszyć. Osobiście jestem bardzo zadowolony z rezultatu, szczególnie z setlisty, na której znalazły się utwory, które wcześniej nie znalazły się na żadnym albumie live, jak „For The Greater Good Of God”, „Where Eagles Dare”, „Flight Of Icarus”, „The Clansman” czy „Sign Of The Cross”. Te numery przez lata były nieobecne w naszym koncertowym repertuarze 

– komentuje założyciel kapeli i basista, Steve Harris.

Okładka „Nights Of The Dead – Legacy Of The Beast, Live in Mexico City”:

KOMENTARZE

Przeczytaj także