Iron Maiden powstrzymał Saxon przed zrobieniem kariery w Ameryce?

/ 13 grudnia, 2021


Wokalista Saxon twierdzi, że jego zespół nie zrobił w Ameryce takiej kariery, na jaką zasługiwał.


Biff Byford w wywiadzie dla „Metal Rules” twierdzi, że zespół Saxon nie zrobił w Ameryce takiej kariery jaką mógł. Czy na przeszkodzie stanął mu Iron Maiden?

Wokalista Saxon mówi:

Pamiętaj, że w 1983 roku w czasach „Power & The Glory” zaczęliśmy przebijać się w Ameryce. I chyba coś się wtedy stało w wytwórni. Graliśmy dość dużą trasę z Iron Maiden i w połowie niej zostaliśmy wycofani. Nie wiem, co się stało. Może to dlatego, że wtedy trzeba było kupować trasy. Ale zostaliśmy usunięci, a na nasze miejsce wskoczył Fastway. Może to kwestia polityki rozgrywana poza naszymi plecami. Ale byli ludzie, którzy twierdzili, że Bruce Dickinson nie był zadowolony z tego, jak nam szło. Nie wiem, czy to prawda, ale ludzie tak mówili. Mieliśmy wówczas szansę przebić się w Ameryce, ale z jakiegoś powodu albumy „Wheels Of Steel”, „Strong Arm Of The Law” i „Denim And Leather” nie miały takiego przebicia jak albumy Maidenów. Uważam, że były one równie dobre co „The Number Of The Beast”. W jednych stanach byliśmy popularni, a w innych nie udawało nam się zapełnić sal.

Zespołowi Iron Maiden za to udało się odnieść duży sukces za oceanem. Jego historię znajdziesz w Wydaniu Specjalnym, które jest już w sprzedaży.

IRON MAIDEN WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także