Iron Maiden także znaleźli się w nowym sezonie „Stranger Things”

/ 12 sierpnia, 2022


Jeden z bohaterów „Stranger Things” bronił muzyki zespołu Iron Maiden.


Zespół Iron Maiden, który jest bohaterem jednego z naszych Wydań Specjalnych, również miał swój krótki moment w najnowszym sezonie serialu „Stranger Things”.

W jednej ze scen bohaterowie przeglądają kolekcję kaset Eddiego Munsona, który jest fanem heavy metalu. Gdy jedna z bohaterek uszczypliwie pyta, czy ma on w swojej kolekcji prawdziwą muzykę, on bierze do ręki kasetę „Piece Of Mind” Iron Maiden i mówi: „To jest muzyka!”.

Na scenę zareagował sam zespół Iron Maiden, który napisał: „Jesteśmy z tobą, Eddie!”.

Największym echem odbiło się wykorzystanie w „Stranger Things” muzyki Metalliki oraz Kate Bush. Utwór „Master Of Puppets” pojawił się w finale czwartego sezonu serialu „Stranger Things”. Wpłynęło to znacząco na renesans popularności tej kompozycji Metalliki.

Tymczasem Kate Bush zarobiła na ponownej popularności utworu „Running Up That Hill” 2,3 miliona dolarów. Kwota ta stanowi przychody ze streamingu. Informację o zarobkach przekazało CBS opierając się o dane z portalu Luminate. Dodatkowo „Music Business Worldwide” przypomniało, że większość ze wspomnianej kwoty Bush zatrzyma dla siebie, ponieważ posiada prawa autorskie do wszystkich swoich nagrań. Podobnie może być w przypadku Metalliki i „Master Of Puppets”.

W sierpniowym „Teraz Rocku” znajdzie się wkładka poświęcona Kate Bush.

SIERPNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

Co jeszcze znalazło się na ścieżce dźwiękowej „Stranger Things„? Posłuchaj kompletnej playlisty.

KOMENTARZE

Przeczytaj także