Iron Maiden zaprezentował nowy klip do klasycznego utworu [WIDEO]

/ 15 maja, 2019

Iron Maiden przygotowuje się do trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, która wystartuje w drugiej połowie lipca. Z tej okazji grupa opublikowała koncertowy teledysk do klasycznego utworu „Flight Of Icarus”.

Blaze Bayley wskazuje najtrudniejszy utwór Iron Maiden

Utwór został zarejestrowany podczas trasy koncertowej Legacy Of The Beast i można obejrzeć go poniżej.

Utwór „Flight Of Icarus” wydany został na płycie „Piece Of Mind” z 1983 roku, a także na singlu, docierając do 11. miejsca na brytyjskiej liście przebojów i stając się jednym z najsłynniejszych utworów grupy. Jego autorami są Bruce Dickinson i Adrian Smith.

%%REKLAMA%%

Steve Harris nie jest dobrym basistą?

W programie „Rock Talk With Mitch Lafon” Steve Harris, lider Iron Maiden, zapytany został, co czyni go świetnym basistą. Odpowiedź muzyka nieco zaskoczyła przeprowadzającego wywiad:

Cóż, nie wiem… Szczerze mówiąc to nie uważam siebie za świetnego basistę. W pewnym stopniu wolę myśleć o sobie jak o dobrym kompozytorze, niż basiście. Chodzi mi o to, że nie analizuję tego, co robię. Pewnie mój techniczny powiedziałby ci więcej o moim sprzęcie i brzmieniu. Jeśli chodzi o samą grę… Wydaje mi się, przynajmniej tak się mówi, że gram nieco inaczej, niż wszyscy. Dla mnie to jednak zupełnie naturalny sposób. Niewiele o tym myślę.

Muzyk przyznał, że nigdy nie uczył się grać w taki czy inny sposób i w jego wypadku to coś, co przyszło zupełnie naturalnie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także