Jacek Zieliński (Skaldowie) nie żyje

/ 6 maja, 2024
fot. Piwnica Pod Baranami

W wieku 77 lat zmarł Jacek Zieliński, jeden ze współzałożycieli legendarnego zespołu Skaldowie.


Informację o śmierci Jacka Zielińskiego przekazała krakowska Piwnica Pod Baranami, która od wielu lat związana jest z zespołem Skaldowie. Wybitny wokalista, skrzypek, trębacz i kompozytor miał 77 lat.

Nie żyje Jacek Zieliński, wielki polski kompozytor, muzyk, współtwórca Skaldów, serdeczny Przyjaciel Piwnicy pod Baranami.

– napisano w krótkim wpisie.

Nie żyje Jacek Zieliński, wielki polski kompozytor, muzyk, współtwórca Skaldów, serdeczny Przyjaciel Piwnicy pod Baranami. Requiescat in pace.

Opublikowany przez Piwnica Pod Baranami Poniedziałek, 6 maja 2024

Skaldowie to jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Sformowana w 1965 roku grupa w swojej twórczości łączyła big-beat, rocka progresywnego, jazz czy muzykę pop.

Wydała prawie dwadzieścia albumów studyjnych, na których znalazły się takie przeboje jak „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Prześliczna wiolonczelistka”, „Z kopyta kulig rwie”, „W żółtych płomieniach liści” czy „Nie domykajmy drzwi”.

Współzałożycielami i jedynymi muzykami, którzy byli w zespole Skaldowie od samego początku, są Andrzej oraz Jacek Zielińscy. Niemalże od początku współpracują z nimi również Konrad Ratyński oraz Jerzy Tarsiński. Skład uzupełniają Jan Budziaszek oraz Grzegorz Górkiewicz.

KOMENTARZE

Przeczytaj także