Jack White będzie transmitował koncert w sieci

/ 23 marca, 2018

Już dzisiaj pod tym adresem, będzie można zobaczyć na żywo występ White'a w Nowym Jorku z okazji wydania albumu „Boarding House Reach”. Transmisja całości, na Twitterze, rozpocznie się o godzinie 22 czasu amerykańskiego (w Polsce: trzecia w nocy).

Monty Python pojawi się na Netflixie

Koncert jest częścią akcji, za którą odpowiada Live Nation. Występ Jacka White'a będzie dostępny pod tym adresem

W marcowym „Teraz Rocku”, który cały czas jest dostępny w kioskach oraz sklepie internetowym, możecie przeczytać recenzję najnowszej płyty White’a. Jacek Nizinkiewicz przyznał  „Boarding House Reach” maksymalna ocenę, czyli 5 gwiazdek, w uzasadnieniu napisał:

Trzeci solowy album lidera The White Stripes w znacznym stopniu różni się od tego, czym raczył nas dotychczas. Artysta o polskich korzeniach zapowia­dał buńczucznie, że poszerza muzyczne horyzonty, a jego piosenki są zarówno ponadczasowe, jak i nowoczesne. Skubaniec jest pewny siebie, ale trzeba mu oddać, że nie rzuca słów na wiatr.

Takiej płyty White jeszcze nie nagrał! Postawił na poszerzenie muzycznej formuły i eklektyzm oraz odpuścił sobie gonienie za prze­bojami. Dużo na Boarding House Reach nieoczywistych dźwięków, smaczków, zderzenia muzycznych kultur. […]

Całość znajdziecie również na naszej stronie, w tym miejscu.

Nie tak dawno Jack White ogłosił, że jego najbliższe koncerty będą „wolne od telefonów”. Oznacza to, że nie będzie można na nich robić zdjęć ani nagrywać filmów. Swoją decyzję muzyk uzasadnił w ten sposób:

Dzisiaj ludzie nie potrafią klaskać, bo mają w rękach telefony. Ja nie mam setlisty. Nie mówię tych samych rzeczy na każdym koncercie. Jeśli ludzie nie potrafią mi oddać energii to może marnuję czas?

Zdjęcia z koncertów mają być na bieżąco publikowane na oficjalnej stronie wytwórni płytowej Third Man Records. Dlatego też dzisiejszy występ, transmitowany na Twitterze, będzie znakomitą okazją do zapoznania się z koncertową formą byłego lidera The White Stripes

Regularna trasa koncertowa Jacka White’a wystartuje 19 kwietnia w jego rodzinnym Detroit. Między 26 czerwca, a 15 lipca artysta będzie koncertował w Europie – na rozpisce jednak brak naszego kraju.

szy I fot: materiały prasowe

KOMENTARZE

Przeczytaj także