Jack White dołączył do Pearl Jam, by wykonać wielki przebój [WIDEO]

/ 16 lipca, 2018

Zespół Pearl Jam wystąpił w miniony weekend na festiwalu NOS Alive w Portugalii. Fani, oprócz tradycyjnie długiego setu, dostali na koniec niespodziankę, gdy na scenie zjawił się sam Jack White.

Jack White zagra cztery koncerty w Polsce

Często granym przez Pearl Jam na bis utworem jest „Rockin’ In The Free WorldNeila Younga. Tym razem na scenie wraz z zespołem pojawił się gość specjalny, jakim był Jack White. Wcześniej Pearl Jam wykonał fragment utworu „Seven Nation ArmyThe White Stripes. Poniżej możecie obejrzeć ich wspólny występ.

Jack White na trasie w Polsce

Jack White, czołowa postać światowej sceny rockowej, przyjedzie do Polski na cztery wyjątkowe koncerty. Szanse zobaczenia artysty dostaną właściwie wszyscy zainteresowani, bowiem muzyk pojawi się aż w czterech miastach – zagra 6 października w gdyńskiej Arenie, 7 października w poznańskiej Hali nr 2 MTP, 9 października na warszawskim Torwarze, a cały tour zakończy 10 października w krakowskiej Tauron Arenie Kraków.

Jack White to amerykański muzyk, kompozytor, wokalista i producent muzyczny, szef wytwórni Third Man Records. Najbardziej znany z solowej działalności oraz jako połowa duetu The White Stripes, który na przełomie XX i XXI wieku był jednym z kluczowych zespołów tzw. Nowej Rockowej Rewolucji. W 2011 roku, po wydaniu 6 albumów formacja zakończyła działalność, zachowując status grupy kultowej, a Jack White skupił się na karierze solowej. Z powodzeniem, bowiem wszystkie jego solowe albumy wylądowały na szczycie listy Billboardu najchętniej kupowanych płyt w USA.

Jego najnowszy solowy album pod tytułem „Boarding House Reach” ukazał się wiosną tego roku.

rf | fot. David James Swanson

KOMENTARZE

Przeczytaj także