Jack White w 2019 roku reaktywuje swój zespół. Będzie nowa płyta

/ 9 października, 2018

W przyszłym roku reaktywować ma się grupa The Raconteurs, którą Jack White współtworzył z Brendanem Bensonem, Jackiem Lawrence’em i Patrickiem Keelerem. Powrocie grupy ma towarzyszyć nowy, pierwszy od ponad dekady, album studyjny.

Jack White zapowiedział koncertowy film

O powrocie The Raconteurs poinformowała wytwórnia Third Man Records przy okazji wydania reedycji płyty „Consolers of the Lonely” z 2008 roku. W ramach bonusów na załączonym do płyty singlu znajdą się dwa nowe utwory. Jak możemy przeczytać w informacji prasowej:

Są to pierwsze nowe piosenki od lat, nagrane podczas niedawnych sesji, z których w 2019 roku powstanie nowy album The Raconteurs!! Tak, jest! Nie podamy wam tytułów utworów, ani nie damy posłuchać fragmentów. Będziecie musieli poczekać, aż ten zestaw do was dotrze.

Póki co, macie czas, by zacząć naprawdę jarać się tym, co czeka was w przyszłym roku.

Zespół The Raconteurs wydał dwie płyty. W 2006 roku ukazała się „Broken Boy Soldiers”, a w 2008 wspomniany „Consolers of the Lonely”. Grupa wylansowała kilka przebojów, w tym „Steady, As She Goes” i „Salute Your Solution”.

Jack White aktualnie jest w trakcie krótkiej trasy koncertowej po Polsce. W sobotę i niedzielę artysta wystąpił kolejno w Gdyni i Poznaniu. Dziś zagra na warszawskim Torwarze, a w środę w krakowskiej Tauron Arenie.

Przypomnijmy, że w trakcie koncertów White'a obowiązuje całkowity zakaz używania aparatów, telefonów komórkowych, smartfonów i innych urządzeń nagrywających. Swoją decyzję muzyk uzasadnił w ten sposób:

Dzisiaj ludzie nie potrafią klaskać, bo mają w rękach telefony. Ja nie mam setlisty. Nie mówię tych samych rzeczy na każdym koncercie. Jeśli ludzie nie potrafią mi oddać energii to może marnuję czas?

rf | fot. David James Swanson

KOMENTARZE

Przeczytaj także