Jack White wraz z The Raconteurs wyruszą w obszerne tournée

/ 2 stycznia, 2019

Fani The Raconteurs aż 10 lat czekać musieli na nowe wydawnictwo zespołu. Grupa dowodzona przez Jacka White’a ma w planie opublikować album w 2019 roku, ale jak na razie nie poznaliśmy żadnych szczegółów z nim związanych. Mimo braku oficjalnej i konkretnej zapowiedzi, zespół The Raconteurs pochwalił się dwoma nowymi utworami.

Jack White komentuje przejaw homofobii na swoim koncercie

Kawałki „Sunday Driver” i „Now That You’re Gone” zostały udostępnione w serwisach streamingowych:

Przypomnijmy, że The Raconteurs – poza Jackiem White’em – Brendan Benson, Jack Lawrence i Patrick Keeler. Pierwszy z wymienionych napisał na swoim Twitterze, że to będzie „ekscytujący rok pod względem koncertów The Raconteurs”:

O wydawniczych planach zespołu dowiedzieliśmy się we wrześniu, kiedy wytwórnia Third Man Records, przy okazji wydania reedycji płyty „Consolers of the Lonely” z 2008 roku, napisała:

Są to pierwsze nowe piosenki od lat, nagrane podczas niedawnych sesji, z których w 2019 roku powstanie nowy album The Raconteurs!! Tak, jest! Nie podamy wam tytułów utworów, ani nie damy posłuchać fragmentów. Będziecie musieli poczekać, aż ten zestaw do was dotrze.

Póki co, macie czas, by zacząć naprawdę jarać się tym, co czeka was w przyszłym roku.

Zespół The Raconteurs wydał dwie płyty. W 2006 roku ukazała się „Broken Boy Soldiers”, a w 2008 wspomniany „Consolers of the Lonely”. Grupa wylansowała kilka przebojów, w tym „Steady, As She Goes” „Salute Your Solution”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także