Jack White zagrał darmowy koncert dla… pracowników słynnej firmy

/ 18 sierpnia, 2018

Jack White zagrał wczoraj darmowy koncert dla pracowników firmy Tesla, koło fabryki w kalifornijskim Fremont. Aby dostać się na występ trzeba było mieć tylko odpowiednią plakietkę potwierdzającą zatrudnienie w amerykańskim przedsiębiorstwie. 

Od kilku lat myślę o tym, że chciałbym zagrać darmowy koncert dla pracowników fabryki w Fremont. Jestem wielkim fanem wszystkiego, co Tesla robi od pierwszego dnia istnienia

– napisał na Twitterze muzyk, tuż przed wyjątkowym występem.

W sieci – niestety – nie znajdziemy żadnych fragmentów koncertu, ponieważ – jak wszyscy dobrze pamiętamy – White jest przeciwnikiem używania urządzeń nagrywających podczas występów. 

W ramach ciekawostki można także dodać, że Jack White od lat jeździ samochodem Tesla Model S. Z kolei dwa lata temu na instagramowym profilu wytwórni Third Man Records pojawiło się zdjęcia muzyka z Elonem Muskiem, czyli szefem słynnej firmy, która powstała w 2003 roku. White nazwał go „Henrym Fordem XXI wieku”. 

Jack White, w ramach tegorocznej trasy koncertowej promującej trzeci solowy album „Boarding House Reach”, zagra aż cztery koncerty w Polsce. Były lider formacji The White Stripes wystąpi: w gdyńskiej Arenie (6.10), w poznańskiej Hali nr 2 MTP (7.10), na warszawskim Torwarze (9.10) oraz w krakowskiej Tauron Arenie (10.10). 

Tak jak już wspomnieliśmy – w trakcie koncertów White'a obowiązuje całkowity zakaz używania aparatów, telefonów komórkowych, smartfonów i innych urządzeń nagrywających. Swoją decyzję muzyk uzasadnił w ten sposób:

Dzisiaj ludzie nie potrafią klaskać, bo mają w rękach telefony. Ja nie mam setlisty. Nie mówię tych samych rzeczy na każdym koncercie. Jeśli ludzie nie potrafią mi oddać energii to może marnuję czas?

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także